Hurikán Harvey spôsobil miliardové škody, poisťovne však uhradia len malú časť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Záplavy v Houstone
Mesto Houston v americkom štáte Texas po hurikáne Harvey, ktorý sa tamojším územím počas víkendu prehnal, zasiahli rozsiahle záplavy spôsobené prudkým dažďom. V zatopených oblastiach záchranári pomohli už vyše tisíc ľuďom. V houstonskej metropolitnej oblasti platí z dôvodu prudkých povodní výnimočný stav a cestovanie v nej je takmer nemožné Foto: Mark Mulligan/Houston Chronicle via AP

DALLAS 29. augusta (WebNoviny.sk) – Škody spôsobené tropickou búrkou Harvey na majetku v južnom Texase podľa spoločnosti Moody’s Analytics pravdepodobne dosiahnu sumu desiatok miliárd USD. Poisťovne však budú uhrádzať iba malú časť škôd, keďže vo veľkom rozsahu ich budú znášať americkí daňoví poplatníci.

Fima AIR Worldwide odhaduje, že búrka Harvey spôsobila poistné škody vo výške 1,2 až 2,3 mld. USD. Analytická firma CoreLogic prognózuje, že poistné škody budú v sume 1 až 2 mld. USD a podľa firmy Risk Management Solutions by mohli byť v sume 6 mld. USD.

Tieto odhady však nezahŕňajú škody spôsobené záplavami, ktoré zvyčajne pokrýva poistenie federálnej vlády proti povodniam.

Predpokladá sa, že tropická búrka Harvey ovplyvní ekonomiku južného Texasu na niekoľko mesiacov. Mark Zandi, hlavný Moody’s Analytics, predpovedá, že výpadok produkcie regiónu bude približne na úrovni 7 až 8 mld. USD.

Uviedol však, že hospodárstvo sa zotaví vďaka peniazom od poisťovní a vládnej pomoci na obnovu.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať