Bývalý obranca španielskeho futbalového klubu FC Barcelona a súčasný majiteľ FC Andorra Gerard Piqué dostal dvojmesačný zákaz činnosti po ostrom konflikte s rozhodcom po zápase druhej najvyššej španielskej súťaže.
Incident sa odohral po minulotýždňovej prehre Andorry s Albacete (0:1). Rozhodca Alonso de Ena Wolf vo svojej správe uviedol, že Piqué spolu s ďalšími členmi realizačného tímu a hráčmi po stretnutí konfrontovali rozhodcovský tím.

PSG už nie je len tím hviezd. To, čo predviedlo v Mníchove, vydesí celý futbalový svet - VIDEO
Disciplinárna komisia Španielskej futbalovej federácie oznámila, že Piqué bol „suspendovaný na dva mesiace za verejné a notoricky známe správanie, ktoré narúša športovú dôstojnosť a slušnosť“. Okrem toho dostal bývalý reprezentant aj trest na šesť zápasov za „činy zahŕňajúce menšie násilie voči rozhodcom“.
Podľa rozhodcovskej správy mal Piqué po zápase údajne arbitrovi povedal: „Odíďte s eskortou, aby vás nikto nenapadol.“ Následne dodal: „V inej krajine by vás zbili, ale tu v Andorre sme civilizovaná krajina.“
Ďalší funkcionári Andorry dostali tiež tresty. Prezident klubu Ferrán Vilaseca bol suspendovaný na štyri mesiace a športový riaditeľ Jaume Nogues dostal zákaz činnosti po tom, čo podľa rozhodcu pri odchode arbitrov povedal: „Dúfam, že budete mať nehodu.“

Revolúcia vo futbale? Majiteľ Neapola chce skrátiť zápasy aj zrušiť karty
Piqué minulý týždeň na sociálnych sieťach tvrdil, že klub už skôr poslal federácii list, v ktorom žiadal, aby rozhodca Ena Wolf nepískal zápasy Andorry. Dôvodom mali byť predchádzajúce spory ohľadom jeho výkonov.
Tridsaťdeväťročný Piqué ukončil hráčsku kariéru v roku 2022 a následne sa sústredil na podnikanie. Jeho spoločnosť Kosmos vlastní väčšinový podiel v FC Andorra, ktoré sa momentálne nachádza na 10. mieste druhej španielskej ligy.

