Hromadné podujatia budú od pondelka bez obmedzení, pre organizovaných športovcov začne platiť predkoronový režim

HOKEJ TE: Zvolen - Poprad
Diváci počas piateho finálového zápasu play-off hokejovej Tipos extraligy 2020/2021 medzi HKM Zvolen - HK Poprad. Zvolen, 6. máj 2021. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko
  • aktualizované 9. marca, 16:45

Od pondelka už budú hromadné podujatia bez obmedzení. Rozhodla o tom v stredu vláda. Rušia sa aj obmedzenia prevádzkových hodín. Eliminuje sa tak väčšina protiepidemických opatrení a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.

Viac o téme: Koronavírus

Povinnosť nosenia respirátorov však ostáva zachovaná. Rušenie opatrení na hromadných podujatiach sa malo uskutočniť až koncom marca.

„Aktuálna epidemická situácia je charakterizovaná poklesom v počtoch prípadov naprieč vekovými skupinami, ako aj stabilizáciou situácie v zdravotníckych zariadeniach. Pristupujeme preto k úprave harmonogramu uvoľňovania opatrení. Epidemickú situáciu ďalej pozorne monitorujeme a operatívne pristúpime k prípadnej potrebe úpravy opatrení pri zhoršení či zlepšení epidemickej situácie,“ konštatovalo ministerstvo zdravotníctva.

Športovanie v predkoronovom režime

Organizovaní športovci budú môcť od 14. marca opäť športovať v predkoronovom režime. Vláda SR totiž v stredu odsúhlasila uvoľnenie opatrení v súvislosti s pandémiou.

Odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR priblížil, že uvoľnením sa rušia posledné obmedzenia, ktorými boli maximálny počet 100 športovcov na hromadnom podujatí (napríklad tréning, beh, zápas) a maximálne jedna osoba na 15 m2 vo fitnescentre. Športovci nebudú musieť riešiť ani komplikovanú logistiku, nakoľko obmedzenia končia aj v doprave a ubytovaní.

Šport sa dostáva opäť do starých koľají

„Som rád, že sa organizovaný šport dostáva opäť do starých koľaj,“ podotkol štátny tajomník pre šport Ivan Husár a zhodnotil, že išlo o veľmi náročné obdobie pre kluby, športovcov i rodičov. Verí, že z najhoršieho sú vonku. Husár zároveň všetkých vyzval, aby aj naďalej dbali na zvýšenú opatrnosť a hygienu.

Ministerstvo pripomenulo, že zo všetkých opatrení zostala naďalej len povinnosť nosiť respirátory na hromadných podujatiach a v interiéroch.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Husár
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SRVláda SR