Hráči Martina nevyužili šancu, v dohrávke podľahli ´baranom´ 4:0

Sprava: Vyacheslav Trukhno z HC ´05 iClinic Banská Bystrica a Jere Pulli z MHC Martin počas dohrávky zápasu 49. kola Tipsport ligy medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica - MHC Martin. Banská Bystrica, 6. marec 2017. Foto: SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA 6. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice v pondelkovej dohrávke 49. kola najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolali hráčov Martina 4:0. Bystričania potvrdili výbornú vzájomnú bilanciu v tejto sezóne, vyhrali nad Martinčanmi päťkrát a neuspeli iba raz.

Líder Tipsport ligy natiahol šnúru víťazných zápasov na číslo 12. Hráči Martina nevyužili šancu potvrdiť účasť v play-of, na to potrebovali víťazstvo. Tri kolá pred koncom základnej časti sa nachádzajú na siedmom mieste ligovej tabuľky s osembodovým náskokom na deviaty Trenčín.

Výsledky dohrávky 49. kola Tipsport ligy

HC 05′ Banská Bystrica – MHC Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 16. Lunter, 22. Matoušek (Kubka, Sersen), 38. Matoušek (Češík, Lamper), 54. Lunter (Češík, Gründling)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc – Gajan, Gavalier, 2567 divákov.

Banská Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihálik, Carlsson, Rosandič, Gründling – Hickmott, T. Surový, Truchno – Lunter, Bortňák, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Češík, Lamper.
Martin: Corbeil – Bačík, Kozák, Tabaček, Brňák, Pacalaj, Pulli, Dvořák, Salija – Korostin, Galamboš, R. Varga – Markovič, Heizer, Koyš – B. Rapáč, Dlouhý, Surovka – Dírer, Pokrivčák, Rzavský.

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2016/2017 po dohrávke 49. kola

HK Orange 20    20 2 0 0 0 0 18 20:82 6

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.