Hornbach v Nitre otvára svoje brány. Vyspovedali sme riaditeľa

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hn0011.jpg
Foto: Hornbach

Hornbach už v stredu 16.3. o 7:00 otvorí svoju piatu predajňu na Slovensku. V novom markete ponúkne zákazníkom materiál pre projekty aj odborné poradenstvo.

Rozhovor s pánom Martinom Taksonyim, riaditeľom novej predajne Hornbach v Nitre

P. taksonyi.jpg
Foto: Hornbach

Ako bude prebiehať otvorenie predajne?

Predajňu otvárame už 16. marca o 7:00. Pre stovky našich zákazníkov, ktorí prídu hneď po otvorení máme pripravených veľa praktických darčekov ako montérky, kvety, maliarske kombinézy, gymsacky, tričká a iné. Tešiť sa na vás budú tiež všetci naši zamestnanci, ktorí vám veľmi radi odborne poradia s výberom tovaru, pracovným postupom či starostlivosťou o rastliny. Samozrejmosťou je široká ponuka produktov v dostatočných skladových zásobách.

Prečo ste sa rozhodli pre Nitru?

V nitrianskom regióne chýbal hobbymarket, ktorý by uspokojil potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Prieskum, ktorý nechala spoločnosť Hornbach zrealizovať potvrdil, že obyvatelia Nitry majú záujem rekonštruovať a sú tiež nadšení záhradkári. Starostlivo sme zvažovali lokalitu v rámci Nitry, a vyhral strategický park Na Pasienkoch. V poradí piata predajňa spoločnosti Hornbach je súčasťou Pantera Business District, ktorý bude pozostávať zo štyroch väčších obchodných domov a retail parku s menšími prevádzkami.

Dsc_0079.jpg
Foto: Hornbach

Na čo sa môžu zákazníci tešiť?

Rovnako ako ostatné projektové predajne Hornbachu, aj tá nitrianska ponúkne zákazníkom široký sortiment výrobkov, ktorý tvorí momentálne 120-tisíc produktov, vrátane vlastných značiek. Súčasťou projektového marketu s predajnou plochou 16 489 m² sú mnohé odborné oddelenia, stavebné a záhradné centrum, Drive In, železiarstvo, elektro, oddelenie dekorácií, moderné centrum na miešanie farieb, sortiment pre vybavenie kúpeľní a kuchýň. Predajňa je vybavená úsporným LED osvetlením, komfort pre zákazníkov je zabezpečený systémom rekuperácie tepla a energia bude zabezpečená aj využívaním prvej fotovoltaiky v regióne. Zákazníci budú môcť využiť aj 3 nabíjacie stanice pre elektromobily, ktoré budú dostupné na parkovisku.

Hn0010.jpg
Foto: Hornbach

Budú mať zákazníci možnosť využiť poradenstvo špecialistu?

Samozrejmosťou je aj odborné poradenstvo, ktoré je pre Hornbach jednou z najdôležitejších služieb, ktorú poskytujeme zdarma. Zákazníci sa môžu spoľahnúť na našich zamestnancov s odbornými znalosťami, ktorí k nám prišli z praxe, či už v segmente stavby, rekonštrukcie alebo záhrady. Naši zamestnanci sa aj naďalej vzdelávajú, či už v rámci firmy alebo od našich dodávateľov, aby mali vždy aktuálne informácie o vývoji, materiáloch a trendoch.

Aké inovácie prinesie do nákupného zážitku nová predajňa?

Nová predajňa prinesie moderné prostredie, dostatok svetla, odborných predajcov, prehľadnú orientáciu a wifi zdarma. Radosť z projektu začína už samotným nákupom. Dbáme na to, aby sme zákazníkom čo najviac spríjemnili cestu za vysnívaným projektom. V predajni budú môcť zákazníci využiť dva spôsoby samoobslužného nakupovania. Tovar môžu zaplatiť pri samoobslužnej pokladni, tak ako to poznajú z potravinových supermarketov. Druhou možnosťou, ktorá ušetrí ešte viac času je samoobslužné nakupovanie cez našu aplikáciu a jej funkciu Self-Scan,

Ako funguje systém Self-Scan?

V tomto prípade si zákazník svoje nákupy skenuje už počas nákupu svojím mobilným telefónom, prípadne tabletom prostredníctvom aplikácie. Po dokončení nákup zaplatí platobnou kartou, alebo v hotovosti a ušetrí tak čas, ktorý by inak strávil vyberaním tovaru z košíka a jeho skenovaním. Pre lepšiu predstavu o fungovaní služby sme pripravili aj krátke video, ktoré si zákazníci môžu pozrieť na našom webe.

Appvorteile_04_4c_sk_retus.jpg
Foto: Hornbach

Sú aj iné možnosti ako ušetriť čas?

Samozrejmosťou je aj nákup cez e-shop a vyzdvihnutie tovaru v predajni. Ten si zákazník môže vyzdvihnúť hneď na niekoľkých miestach. Nadrozmerný stavebný materiál je možné nakúpiť v Drive In. Pre našich zákazníkov tiež pripravujeme boxy na vydvihnutie menších produktov.

Ponúka aplikácia Hornbach aj ďalšie výhody?

Áno, okrem funkcií pre rýchly a jednoduchý nákup je aplikácia vybavená aj ďalšími veľmi užitočnými funkciami. Prehľadná a jednoduchá aplikácia funguje ako plnohodnotný e-shop. Ponúka kategorizovaný zoznam všetkých produktov, informácie o ich dostupnosti a lokalizácií v predajni. To pomôže našim zákazníkom v orientácii aj v novootvorenej predajni Hornbach v Nitre. Aplikácia tiež môže poslúžiť ako nákupný zoznam a úschovňa elektronických bločkov. Po zaplatení nákupu si už zákazníci nebudú musieť odkladať pokladničné bloky po dobu 2 rokov, pretože sa im do aplikácie uloží elektronický doklad o každom nákupe. Okrem týchto výhod môžu zákazníci pomocou predĺženej záruky získať aj kredity na budúce nákupy.  

Appvorteile_01_4c_de.jpg
Foto: Hornbach

Ako funguje predĺženie záruky trvalo najnižších cien?

Pre Hornbach je najlepšia cena pre zákazníka vždy prioritou. Preto na všetkých pobočkách garantujeme trvalo nízke ceny a možnosť rýchleho nákupu bez nutného porovnávania cien u iných predajcov. Aby mali zákazníci radosť nielen z realizácie svojho projektu, ale aj z nákupu, Hornbach ponúka funkciu automatického predĺženia záruky trvalo najnižších cien aj po nákupe. V prípade, že sa cena tovaru zníži do 30 dní od jeho zakúpenia, danému užívateľovi sa automaticky pripíšu na zákaznícky účet kredity v hodnote rozdielu cien. Tie si môže zákazník uplatniť pri ďalšom nákupe – či už online, alebo v niektorej z pobočiek. Takýmto spôsobom môže ušetriť peniaze aj spätne po nákupe.

Čo ďalšie pripravujete pre komfort zákazníkov?

Hornbach v Nitre ponúka aj takzvaný Drive In nákup. Zákazníci môžu pohodlne nakúpiť autom vo veľkorysej Drive In hale ťažké, objemné a veľké stavebné materiály, ako je drevo, murovacie materiály, omietky, sadrokartónové dosky, ale aj izolácie a zámkové dlažby a pod. Ušetria tak nielen čas, ale aj sily, ktoré môžu následne venovať svojmu projektu.

Hn0009.jpg
Foto: Hornbach

Prídu si na svoje aj záhradní nadšenci?

Podľa prieskumu láka väčšinu zákazníkov práve návšteva záhradného centra, ktoré sa rozprestiera na takmer 2000 m². Zákazníci sa môžu tešiť na vyše 600 druhov živých rastlín a viac ako 1000 výrobkov vybavenia do záhrady, vrátane záhradnej techniky a obľúbených aku prístrojov. Potešia ich aj exkluzívne značky záhradkárskeho náradia a zavlažovania for_q, či grily Tenneker, ktoré sú dostupné len v Hornbachu. Okrem skutočne širokého sortimentu dostanú zákazníci aj 2-ročnú záruku na ujatie sa trvaliek, stromov a kríkov. V prípade oprávnenej reklamácie ochotne vrátime peniaze alebo poskytneme náhradu.

H0059.jpeg
Foto: Hornbach

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Hornbach