Homeopatia a deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Homeopatiká
Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 5. septembra 2016 (WBN/PR) – Homeopatia je univerzálna holistická liečebná metóda. Nezáleží na tom koľko má klient rokov, dôležitý je len vnútorný stav a chuť spolupracovať. U dospelých klientova, u detí jeho rodiča. Homeopatia ako liečebná metóda využíva k uzdraveniu vlastné sily organizmu. Preto, najmä u detí, prichádza náprava veľmi rýchlo.

Deti ešte nie sú naučené ovládať svoj temperament tak ako dospelí, a tak veľmi jednoducho vidíme, ako sa pri akomkoľvek fyzickom probléme ich správanie mení. Preto, keď odstránime problém alebo blok ktorý ich trápi, dieťa sa automaticky vráti do svojho prirodzeného spokojného stavu.

Ekzém a vnútorný nepokoj

Dvojročného Andrejka priviedla k homeopatke mama, lebo sa mu vytvoril ekzém, drobné červené fliačky po celom tele. Koža ho svrbí a on si ju neustále škriabe. Andrejko je veselý chlapec, dokáže sa sám zahrať a zároveň je veľmi spoločenský. Od malička je smejo, je veľmi aktívny a zvedavý. Do všetkého strčí nos a všade vylezie. V poslednom období však začal hrýzť a štípať, a preto sa stretnutia s inými deťmi stali pre mamu stresujúcou udalosťou. Jeho nálada je veľmi menlivá. Chvíľu je milý, pekne sa hrá, hladká ostatné deti a zrazu ich z ničoho nič poštípe alebo uhryzne. V poslednom období si začal v noci pýtať mlieko a veľmi sa potí v spánku.

Andrejko dostal 3 globulky homeopatika. O mesiac sa ekzém sa takmer stratil, koža prestala byť taká suchá. V noci sa už nepotí, ani si nepýta mlieko. Od prvej dávky homeopatík už nikoho nepohrýzol. Opäť je milý, spoločenský a usmievavý.

Strach a odmietanie škôlky

Štvorročnú Zuzanku priniesla mama k homeopatke na rukách. Jej problémom je strach a odmietanie škôlky. Odmieta sa na homeopatku pozrieť a srdcervúco plače. Je veľmi vystrašená a bojí sa, čo sa bude diať. Zuzanka bola veselé dieťa. To sa však zmenilo, keď začala chodiť do škôlky. Ráno sa nechce odtrhnúť od mamy, v škôlke odmieta jedlo, s deťmi sa nehrá a len čaká na mamu. Doma už navečer vyjednáva a plače, že nechce chodiť do škôlky. V noci sa často budí a plače zo sna. Nie je jasné, či sa niečo v škôlke stalo alebo jej len vadí oddelenie od mamy. O škôlke nerozpráva.

O mesiac po podaní homeopatika ešte stále v spoločnosti cudzích ľudí sedí na mame a nepozerá na nich. Zo začiatku plače, ale postupne plakať prestáva a začína sa zaujímať o okolie. Mama si všimla, že Zuzanka lepšie spáva. Ráno cestou do škôlky a pri odovzdávaní stále plače, ale pani učiteľka ju chváli, že začala jesť a dokonca sa aj hrá. Opakujú homeopatiká s vyššou potenciou.

Ďalšia terapia už nie je potrebná. Zuzka chodí do škôlky bez plaču, pokojne sa v šatni rozlúči a ide sama do triedy. Opäť je tým veselým dieťaťom ako bola pred nástupom do škôlky.

Zdravie nie je len neprítomnosť choroby

Homeopatia nás vracia k sebe samým. Cieľom homeopatickej terapie nie je len zbaviť klienta fyzických problémov, ale najmä obnoviť vnútornú rovnováhu a vrátiť radosť zo života.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať