Hokejisti Phoenixu vyhrali prvý zápas proti Nashvillu 4:3

Mikkel Boedker
Dánsky hráč v službách Phoenixu Coyotes Mikkel Boedker (uprostred)oslavuje gól so svojimi spoluhráčmi Keithom Yandleom (3) and Shaneom Doanom (19) v zápase proti Nashivillu. Foto: SITA/AP
Phoenix

NEW YORK 28. apríla (WEBNOVINY) – Hokejisti klubu Phoenix Coyotes zvíťazili v piatkovom prvom zápase semifinále play-off Západnej konferencie zámorskej NHL na vlastnom ľade nad tímom Nashville Predators 4:3 po predĺžení.

O rozhodnutie sa postaral v 75. min Ray Whitney.

Phoenixu sa napokon nevypomstilo, že v riadnom hracom čase tri razy stratil jednogólový náskok. Coyotes premiérovo v histórii uspeli v zápase druhého kola vyraďovacej fázy profiligy.

Na 2:0 budú môcť v tejto sérii hranej na 4 víťazstvá zvýšiť v nedeľu opäť v domácej Jobing.com Arene.

Phoenix išiel do predĺženia v šiestom zo svojich úvodných siedmich vystúpení v bojoch o Stanleyho pohár 2011/2012, čo je nový rekord súťaže. Coyotes sa radovali v štyroch zo šiestich takýchto dueloch.

Čoskoro 40-ročný Whitney dosiahol svoj druhý rozhodujúci gól v predĺžení v play-off v kariére, predtým sa mu to podarilo ešte v roku 1995 v drese San Jose v siedmom stretnutí série úvodného kola vyraďovacej časti proti Calgary.

Pri rozhodujúcom momente stretnutia vyhral Martin Hanzal buly po ľavej ruke brankára Pekku Rinneho a dokázal pretlačiť puk pred bránku k Whitneymu, ktorý ho zasunul do siete.

Nebol to síce krásny gól, ale na tie sa teraz nehrá. Dostal sa ku mne puk a ja som ho za každú cenu snažil prepasírovať do siete,“ povedal Whitney. V bránke Phoenixu podal výborný výkon Mike Smith, ktorý mal 39 zákrokov.

V tretej časti hry sa Coyotes dostali pod tlak, ale hostia z neho vyťažili iba vyrovnávajúci gól na 3:3 z hokejky Martina Erata.

V týchto zápasoch potrebujete mať dostatok skúseností, ale aj schopností. V tretej tretine sme nehrali dobre a mali sme napokon šťastie, že v predĺžení sme strhli víťazstvo na našu stranu,“ povedal tréner Phoenixu Dave Tippett.

„Séria pokračuje a vieme, že v nej budeme ešte lepší. Najmä v prvej polovici duelu to z našej strany nebolo ideálne,“ uviedol kormidelník Nashvillu Barry Trotz.

Piatok – výsledok:

Semifinále play-off Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

Phoenix – Nashville 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 8. R. Vrbata (Ray Whitney, Ekman-Larsson), 24. Klesla (Langkow, Aucoin), 37. Mikkel Boedker (Vermette, Klesla), 75. Ray Whitney (Hanzal) – 15. Yip (Bouillon, C. Smith), 32. A. Kosticyn (Hörnqvist, Bouillon), 56. Erat (Hörnqvist, R. Suter)