Hegerova vláda uvoľní zo svojej rezervy štyri milióny eur pre Banskú Štiavnicu

POŽIAR: V centre mesta Banská Štiavnica
Zásah hasičov pri požiari budov v centre mesta Banská Štiavnica, kde spočiatku horela historická budova nazývaná Banka lásky a neskôr sa rozšíril i na okolité objekty. Banská Štiavnica, 18. marec 2023. Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica

Vláda uvoľní zo svojej rozpočtovej rezervy štyri milióny eur pre Banskú Štiavnicu, schválila to na svojom stredajšom rokovaní. Prostriedky sú určené na odstránenie následkov požiaru, ktorý 18. marca poškodil sedem budov, a na rekonštrukciu Szitnyayovského domu, ktorý je vo vlastníctve mesta.

„Ide o historicky cenný meštiansky dom pochádzajúci zo 16. storočia a zapísaný do zoznamu národných kultúrnych pamiatok,“ uvádza sa v materiáli predloženom predsedom vlády povereným riadením Ministerstva financií SR.

Rekonštrukcia by mala prispieť k obnoveniu historického rázu centra mesta, a taktiež vytvoriť adekvátne priestory pre výučbu žiakov základnej umeleckej školy.  Časový harmonogram realizácie projektu predpokladá, že rekonštrukčné práce by sa mali začať ešte v tomto roku. Ich ukončenie a vrátenie objektu do užívania očakáva v roku 2025.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR