Heger vníma odstúpenie rakúskeho kancelára Kurza ako vysokú úroveň politickej kultúry

Slovensko, Rakúsko
Slovenský premiér Eduard Heger (vľavo) a rakúsky kancelár Sebastian Kurz (vpravo). Foto: SITA/AP

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vníma, že Rakúsko preukázalo vysokú úroveň politickej kultúry. Uviedol to vo svojom profile na mikroblogovacej sociálnej sieti v súvislosti s odstúpením rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza pre podozrenie z korupcie.

Heger dodal, že rakúska strana tak zároveň potvrdila, že dôsledne dodržiava demokratické zásady a princípy právneho štátu. Poznamenal tiež, že bilaterálne vzťahy medzi krajinami sú na vynikajúcej úrovni. Plánuje naďalej upevňovať vzájomné vzťahy s Rakúskom a novým kancelárom.

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz oznámil v sobotu 9. októbra, že plánuje odstúpiť zo svojho postu. Rozhodol sa tak po tom, ako tento týždeň prokurátori informovali, že ho spolu s ďalšími deviatimi osobami vyšetrujú pre úplatkárstvo a porušenie dôvery.

Kurz podľa vlastných slov navrhol ako svojho nástupcu ministra zahraničných vecí Alexandra Schallenberga. On sám by mal zostať vo vrcholovej politike a stať sa šéfom poslaneckého klubu Rakúskej ľudovej strany (ÖVP), v ktorej tiež zostane predsedom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SchallenbergEduard HegerSebastian Kurz
Firmy a inštitúcie Rakúska ľudová strana (ÖVP)