Heger: Ukrajine treba pomôcť ako sa len dá, aby vyšla z vojny ako jasný víťaz

Eduard Heger
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovensko aj naďalej urobí všetko, čo je v jeho silách, aby Ukrajina vyšla z vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. SR bude tiež podporovať európsku perspektívu Ukrajiny.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) takto vo svojom profile na sociálnej sieti zareagoval na prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý sa v utorok prostredníctvom telemostu prihovoril poslancom a ministrom v Národnej rade SR.

Premiér zdôraznil, že stále nevie uveriť, ako môže niekto stále schvaľovať ruskú agresiu, zapchávať si uši a zatvárať oči pred zverstvami ruských vojakov.

„Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe. Mali sme tu arizátorov, ktorí sa zasadili za slovenský holokaust, a mali sme tu aj mučiteľov a katov v komunistických žalároch, ktorí kántrili triednych nepriateľov. Zlo je stále prítomné medzi nami,“ vyhlásil.

Heger pripomenul, že ak demokratické krajiny nepoľavia v pomoci Ukrajine a ak tá dostane potrebné zbraňové systémy, podarí sa jej zahnať ruskú armádu tam, kde bola pred 24. februárom 2022.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky