Heger sa poďakoval odchádzajúcej veľvyslankyni USA za skvelú spoluprácu a poskytnutie systému Patriot (foto)

Heger
Sprava: Premiér SR Eduard Heger a veľvyslankyňa USA Bridget Brinková. Foto: SITA/Úrad vlády SR

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) poďakoval odchádzajúcej mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyni Spojených štátov amerických na Slovensku Bridget Brinkovej za silné spojenectvo v rámci Severoatlantickej aliancie, ako aj za poskytnutie systému protivzdušnej obrany Patriot.

Premiér vyzdvihol vynikajúcu spoluprácu

Premiér v piatok prijal Brinkovú, ktorá čoskoro zaujme post veľvyslankyne USA na Ukrajine, na Úrade vlády SR (ÚV SR) v Bratislave. V tlačovej správe o tom informoval Tlačový a informačný odbor ÚV SR.

„Chcem oceniť vynikajúcu spoluprácu, ktorú sme mohli počas jej pôsobenia na Slovensku rozvíjať. Či už išlo o bilaterálne vzťahy medzi našimi krajinami alebo aj o spoluprácu v transatlantickom priestore,“ vyhlásil Heger.

Ochrana demokratických hodnôt

Premiér na stretnutí pripomenul, že už minulý rok spolu s veľvyslankyňou USA hovorili o nevyhnutnosti chrániť demokratické hodnoty proti akýmkoľvek pokusom zahraničných aktérov o ich narúšanie či spochybňovanie. Ako Heger zhodnotil, ruská agresia voči Ukrajine túto nevyhnutnosť výrazne znásobila.

„Pani veľvyslankyni želám na novom pôsobisku veľa úspechov. Za Slovensko chcem zopakovať, že budeme aj naďalej dostupnými prostriedkami pomáhať Ukrajine v boji, ktorý vedie za zachovanie svojej suverenity a územnej celistvosti, a spolu s našimi partnermi v Európskej únii a NATO budeme spolupracovať na rýchlom ukončení bojov a nastolení mieru na Ukrajine, aby sa čo najskôr mohla začať jej obnova,“ uviedol predseda vlády SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard Heger
Firmy a inštitúcie Úrad vlády SR