Headlinerom Easthetic festivalu bude duo Nôze

Easthetic
Foto: easthetic.sk

BRATISLAVA 29. apríla (WEBNOVINY) – Multikultúrny festival Easthetic (25. – 26. júna 2010) na Zemplínskej Šírave má svojho headlinera, bude ním francúzska skupina Nôze. Tá v rámci prvého ročníka letného festivalu ponúkne prítomným dávku elektronickej hudby. Dvojica Nicolas Sfintescu a Ezéchiel Pailhes predvedie skladby z ich štúdiového albumu Songs on the Rock (2008) ako napríklad You Have To Dance, Remember Love alebo Danse Avec Moi. Popri skladaniu vlastných piesní pracujú Nôze aj na remixoch iných interpretov. V minulosti takto prerobili napríklad skladbu No You Girls od kapely Franz Ferdinand.

Zo zahraničných interpretov sa na východoslovenskom festivale predstaví aj medzinárodná formácia Realistic Crew z Budapešti a progresívna česká hip-hopová skupina WWW. Na hudobnom podujatí ďalej vystúpia ostrieľané festivalové skupiny ako Lavagance, Chiki liki tu-a, Puding pani Elvisovej, Billy Barman alebo The Swan Bride. Na svoje si prídu aj priaznivci slovenského hip-hopu, ktorí sa môžu tešiť na rapera Veca, Zverinu a Tomáša Hafnera alias Hafa. Vystúpia tiež drum and bassoví dídžeji B-Complex a L Plus.

Multikultúrna akcia umožní návštevníkom pozrieť si aj filmy, zúčastniť sa maliarskych i sochárskych workshopov alebo si vyskúšať streetart. Priestor dostanú divadelníci, konkrétne pantomimická skupina DETO, študenti Divadelnej akadémie múzických umení (DAMU) z Prahy a pre najmenších bude pripravené bábkové divadlo. Košickí divadelníci sa predvedú tragikomédiou Šóška a pečené zemiaky o korupcii v súčasnom športe, v ktorej hlavnú úlohu stvárni herec Peter Cibula. O bábkové divadlo pre dospelých sa postará Dezorzovo lútkové divadlo. Svoje diela predstavia zástupcovia Medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča a občianskeho združenia Ľudia proti rasizmu. Návštevníci si budú môcť pozrieť i oceňovaný dokument Arsy-Versy (2009).

Záujemcovia si budú môcť permanentky na festival zakúpiť v sieti Ticketportal od pondelka 3. mája. Počas mája bude cena jednej permanentky 15 eur, v júni bude o dve eurá drahšia. Na mieste za ňu návštevníci zaplatia 19 eur. Viac informácií bude už čoskoro dostupných na oficiálnej webovej stránke podujatia easthetic.sk.

Zoznam potvrdených interpretov na premiérovom ročníku multikultúrneho podujatia Easthetic festival:

Realistic Crew (Maďarsko), WWW (Česká republika), Lavagance, Talkshow, Billy Barman, Home Made Mutant, Chiki liki tu-a, Puding pani Elvisovej, The Swan Bride, The Autumnist, Marián Čekovský, The Uniques, Amphibios, Haf, Vec, Zverina, La3no Cubano, Jelly Belly, No Future, B-Complex, L-Plus, Nôze.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Billy BarmanFranz FerdinandMarián Čekovský