Najstarším hráčom HC Košice bude Slovák, kapitánom Chovan

Michal chovan tomas slovak radek deyl hokej kosice.jpg
Foto: Facebook HC Košice/ www.facebook.com

Ešte nedávno visel nad HC Košice veľký otáznik v súvislosti s účasťou v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži, aktuálne už „oceliari“ majú káder a vo štvrtok zverejnili aj meno kapitána. Bude ním skúsený útočník Michal Chovan. Informuje o tom oficiálny klubový web.

„Mišo Chovan bol pre nás jednoznačná voľba. Jeho charakterové vlastnosti, hokejové zručnosti, skúsenosti a prirodzený rešpekt spoluhráčov ho predurčujú na to, aby bol dobrým kapitánom nášho omladeného mužstva. Na pozícii asistentov mu budú pomáhať dvaja skúsení odchovanci košického hokeja Tomi Slovák a Rado Deyl,“ informoval na klubovej webstránke športový riaditeľ, šéftréner mládeže a hlavný tréner klubu Jan Šťastný.

Najstarším členom košického kádra je 37-ročný bek Tomáš Slovák, ktorý bude jedným z asistentov Michala Chovana. Tridsiate narodeniny z 30-členného kádra majú za sebou aj brankár Jakub Sedláček (30), obrancovia Radek Deyl (30), Žiga Pavlin (35), David Růžička (32) a spomedzi útočníkov len Michal Chovan (32). V tíme je pritom aktuálne až 9 hokejistov, ktorí ešte nedovŕšili ani 20 rokov. Úplne najmladší je len 16-ročný brankár Rastislav Eliáš.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jan ŠťastnýMichal Chovan
Firmy a inštitúcie HC Košice