Hasiči varujú pred lesnými požiarmi, vydali výstrahu pre vybrané oblasti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lesný požiar
Ilustračné foto Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Hasiči pre horúce počasie a pretrvávajúce sucho opäť varujú pred zvýšeným rizikom vzniku lesných požiarov a vyzývajú ľudí, aby nezakladali ohne v prírode.

Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová pripomenula, že je dôležité rešpektovať a brať na vedomie zákazy a odporúčania, ktoré v horúcom období platia v lesoch, na lúkach a iných trávnatých a prírodných plochách a sú uvedené na značkách umiestnených na viditeľných miestach.

Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru vydal HaZZ pre okresy Bratislava, Malacky, Senica, Skalica, Pezinok Trnava, Dunajská Streda, Galanta, Piešťany, Trenčín, Nitra, Komárno, Levice, Nové Zámky, Zlaté Moravce, Lučenec, Čadca a Liptovský Mikuláš.

V týchto okresoch je v prírode zakázané fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, používať otvorený plameň, vypaľovať porasty, spaľovať horľavé látky na lesných pozemkoch. Okresné riaditeľstvo HaZZ môže za porušenie zákazu uložiť fyzickej osobe pokutu do 331 eur a právnickej osobe až do výšky 16 596 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať