Hasiči naďalej bojujú s lesným požiarom na juhozápade Francúzska, nasadili aj lietadlá a vrtuľníky (video+foto)

Požiar
Foto: SITA/AP

Viac ako tisícka hasičov aj vo štvrtok bojuje s lesným požiarom, ktorý už spálil rozsiahlu časť borovicového lesa na juhozápade Francúzska, kde plamene vyčíňali aj minulý mesiac.

Požiar zničil domy

Podľa miestnych úradov najnovší lesný požiar od utorka spálil už viac ako 68 kilometrov štvorcových v departemente Gironde a susednom Landes. Požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu asi 10-tisíc ľudí, zničil aj najmenej 16 domov.

Premiérka Élisabeth Borne a minister vnútra Gérald Darmanin by mali vo štvrtok navštíviť evakuovanú obec Hostens, kde sa stretnú s hasičmi, záchranármi, miestnymi predstaviteľmi a dobrovoľníkmi. Podľa Darmanina zmobilizovali na boj s plameňmi aj deväť lietadiel a dva vrtuľníky.

Požiar, Francúzsko
Foto: SITA/AP

Štvrtá vlna horúčav

Gironde minulý mesiac devastoval lesný požiar, ktorý si vyžiadal evakuáciu viac ako 39-tisíc ľudí, vrátane obyvateľov i turistov.

Požiar, Francúzsko
Foto: SITA/AP

Francúzsko tento týždeň zažíva už štvrtú vlnu horúčav v tomto roku, pričom vláda varovala pred hrozbou najhoršieho sucha, odkedy úrady robia záznamy. Vo štvrtok by mali teploty za juhozápade dosiahnuť 40 stupňov Celzia.

Požiar, Francúzsko
Lesný požiar. Foto: SITA/AP

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elisabeth BorneováGérald Darmanin