Hádzanári Prešova doma tesne prehrali s lídrom SEHA League

Tatran Prešov oplatil Metalurgu Skopje prehru v SEHA League
Zľava: Marko Neloski zo Skopje a Dominik Krok z Prešova v zápase 13. kola SEHA GSS League medzi Tatran Prešov (Slovensko) - Metalurg Skopje (Macedónsko). Prešov, 4. február 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský

PREŠOV 15. decembra (WebNoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov neodčinili zaváhania v predchádzajúcich dueloch v 5. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League“ a predĺžili šnúru svojich prehier na tri zápasy.

V utorkovom stretnutí 14. kola podľahli doma macedónskemu tímu RK Vardar Skopje, ktorému neodplatili prehru z 5. kola 32:39, tentoraz tesne 27:28 (14:15) a nevyužili šancu pripraviť ho o líderskú pozíciu.

V Tatran handball aréne predviedli aktéri vyrovnanú partiu. V I. polčase nebol na ukazovateli skóre rozdiel vyšší ako dva góly. Domáci prehrávali v 24. min 10:12, o päť minút neskôr po zásahu Sadového už viedli 14:13, ale na prestávku predsa len odchádzali za nepriaznivého stavu (14:15).

Hostia po zmene strán zvýšili svoj náskok na štyri góly (19:15, 20:16), ale Šarišania v strednej časti druhého dejstva šnúrou štyroch gólov otočili na 23:22 v 48. min. Skóre sa potom prelievalo z jednej strany na druhú, ale v záverečnej pätminútovke Vardar odskočil na 27:25 a víťazstvo už z rúk nepustil. Najlepším strelcom Tatrana bol päťgólový Vasja Furlan.

Zverenci Rastislava Trtíka majú po trinástich vystúpeniach bilanciu 9 víťazstiev a 4 prehry a na svojom konte 27 bodov, v tabuľke zostali na 3. priečke za Vardarom a Záhrebom. Úradujúci slovenský šampión zavŕši svoje tohtoročné účinkovanie v SEHA League v sobotu 19. decembra, keď sa v dohrávke 7. kola od 18.00 h predstaví na palubovke maďarského MVM Veszprém, ktorý v doterajších deviatich dueloch ešte nenašiel premožiteľa.

Výsledok – utorok – SEHA Gazprom League 2015/2016 – 14. kolo:
Tatran Prešov (SR) – RK Vardar Skopje (Maced.) 27:28 (14:15)

Najviac gólov: Furlan 5, Hrstka 4/2, D. Krok, Sadovyj, L. Urban, Číp a Antl po 3 – Cindrič a Gorbok po 6, Marsenič 4, Manaskov 4/2

Pok. hody: 2/2 – 5/3, vylúčení: 2 – 2, rozhodovali: Gusko a Repkin (obaja Biel.), 1820 divákov