Brankár Greif si zachytal na Camp Nou. Trpeli sme proti veľkému favoritovi ako je FC Barcelona, povedal

Spain Soccer La Liga
Barcelončana Roberta Lewandowského, vpravo hore, rieši Malorčan Jaume Costa počas futbalového zápasu španielskej La Ligy medzi Barcelonou a Mallorcou na štadióne Camp Nou v Barcelone, Španielsko, v nedeľu 28. mája 2023. Foto: SITA/AP/Joan Monfort

Slovenskí futbaloví reprezentanti Dominik Greif s Martinom Valjentom si v nedeľu zahrali spolu v drese tímu RCD Mallorca na štadióne Camp Nou proti čerstvému španielskemu majstrovi FC Barcelona. Brankár Greif pri prvom ligovom štarte v tejto sezóne inkasoval trikrát pri prehre 0:3 a obranca Valjent tiež odohral celé stretnutie predposledného 37. kola La Ligy 2022/2023 v Barcelone.

Štvrtý zápas v bránke

Pre 26-ročného Greifa to bol celkovo len štvrtý zápas v bránke mužstva z Malorky v aktuálnom ročníku, tri absolvoval v pohárovej súťaži Copa del Rey. Celkovo odchytal od prestupu zo Slovana Bratislava iba šesť duelov, z toho dva v La Lige.

V nedeľu ho prekonal už v úvodnej minúte Ansu Fati a rovnaký hráč skóroval druhýkrát v 24. minúte. V 70. minúte stanovil konečný výsledok Gavi. Futbalisti RCD Mallorca hrali už od 14. minúty v oslabení, keď Amath Ndiaye dostal červenú kartu za faul na Alejandra Baldého.

Bol to ťažký zápas. To posledné, čo by ste chceli, je inkasovaný gól v prvej minúte a potom červená karta. Trpeli sme proti veľkému favoritovi ako je FC Barcelona. Vždy však môžeme byť lepší, v každom zápase sa musíme zlepšovať,“ povedal Greif po stretnutí, citoval ho oficiálny klubový web.

Valjent nastúpil aj v Copa del Rey

Valjent odohral 29. duel ligový duel v končiacej sa sezóne, dvakrát nastúpil aj v Copa del Rey. „Tím ukázal veľkú mentálnu silu. Nebolo ľahké hrať v danej situácii. Zápas sa nám vymkol spod kontroly už v prvej minúte inkasovaným gólom a následným vylúčením. Boli sme však disciplinovaní a snažili sme sa odolať. Barcelona je šampión z nejakého dôvodu. Hrať v oslabení bolo veľmi zložité a treba oceniť snahu celého tímu. Do posledného zápasu sezóny dáme všetko,“ skonštatoval 27-ročný obranca.

Tímu RCD Mallorca patrí pred záverečným kolom sezóny 12. priečka v tabuľke La Ligy so ziskom 47 bodov. V nedeľu ukončí ročník domácim zápasom proti Rayu Vallecanu, ktoré má na konte o dva body viac a je desiate. Mužstvo z Malorky môže v prípade triumfu a priaznivých okolností preskočiť aj momentálne deviatu Gironu.