Gernát neodletí na MS 2022 do Fínska, na poslednú chvíľu museli povolať Jánošíka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MS v hokeji 2021: USA - Slovensko, Adam Jánošík
Slovenský obranca Adam Jánošík v súboji s Američanom Jackom Drurym počas štvrťfinálového zápasu na MS v hokeji 2021. Riga, 3. jún 2021. Foto: archívne, SITA/AP.

Krátko pred stredajším odletom slovenskej hokejovej reprezentácie do dejiska MS 2022 vo Fínsku sa udiala zmena v záverečnej nominácii. Obrancu Martina Gernáta nahradil v kádri Adam Jánošík, ktorý mal ešte minulý týždeň pozitívny test na COVID-19.

Povolať museli Jánošíka

„Martin Gernát s nami nakoniec do Helsínk nepocestuje z osobných dôvodov. Rozhodli sme sa preto povolať Adama Jánošíka, ktorý sa k nám pripojil už v utorok večer,“ uviedol asistent generálneho manažéra pri slovenskej reprezentácii Oto Haščák, citoval ho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nedávno prekonal COVID-19

„Mal som COVID-19, no už som zdravý. Pán Haščák mi zavolal, ako na tom som a či sa dokážem dať dokopy do majstrovstiev sveta. Som tu a som pripravený pomôcť,“ povedal pre oficiálny web SZĽH 29-ročný Jánošík, ktorý je podľa vlastných slov zotavený z ochorenia.

„Cítil som, že som chorý, ale v únosnej miere. Asi tri dni som kašľal a mal slabú nádchu. Už v Žiline ku koncu týždňa som chodil sám na ľad a snažil sa udržiavať v kondícii. Bohužiaľ, opätovné testy stále vychádzali pozitívne. Teraz som po prekonaní a zdravotne v poriadku. Ráno po príchode na zraz som si dal tréning, po ňom letíme do Fínska,“ povedal.

Slovensko odštartuje svetový šampionát vo Fínsku v piatok 13. mája stretnutím proti Francúzsku.

Nominácia Slovenska na MS v hokeji 2022

  • zdroj SZĽH

Brankári: Patrik Rybár, Matej Tomek, Adam Húska.

Obrancovia: Martin Bučko, Peter Čerešňák, Daniel Gachulinec, Adam Jánošík, Mário Grman, Michal Ivan, Šimon Nemec, Mislav Rosandič.

Útočníci: Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Minárik, Kristián Pospíšil, Pavol Regenda, Miloš Roman, Juraj Slafkovský, Adam Sýkora, Samuel Takáč, Alex Tamáši, Tomáš Tatar.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adam JánošíkMartin GernátOto Haščák
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentáciaSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja