Génius skončil univerzitu v 11 rokoch, má diplom z 3 odborov

Génius skončil univerzitu v 11 rokoch, má diplom z 3 odborov
Foto: USA Today

SACRAMENTO 26. mája (WEBNOVINY) – Kým deti vo veku 11 rokov väčšinou začínajú študovať druhý stupeň základnej školy, Američan Tanishq Abraham si nedávno prevzal diplom z vysokej školy. Mladý génius pritom stihol za jediný rok vyštudovať tri odbory.

Univerzitu zvládol za rok

Génius skončil univerzitu v 11 rokoch, má diplom z 3 odborov
Foto: USA Today

Rodák z Kalifornie zaujal verejnosť už uplynulý rok, keď ako desaťročný zmaturoval na strednej škole, k čomu mu gratuloval aj samotný Barack Obama. Na jeseň sa pustil do štúdia na vysokej škole American River College v Sacramente, odkiaľ si uplynulý týždeň prevzal diplom z matematiky a fyziky, jazykov a všeobecnej vedy. Na hlave mu nechýbala typická čiapka s osobným nápisom z rozprávky Príbeh hračiek ‘To Infinity and Beyond“ (K nekonečnu a ešte ďalej).

„Je najmladším študentom a zároveň absolventom našej školy,“ uviedol Scott Crow, hovorca American River College. Génius prezradil, že skutočnosť, že kolektív spolužiakov bol dvakrát tak starý ako on, mu neprekážala. „Mnohí sa tešili, že mali v triede dieťa,“ uviedol pre USA Today Tanishq.

Domáce vzdelávanie

Nadaný Kalifornčan, ktorého vo veku štyroch rokov na základe testov inteligencie prijali do spoločnosti Mensa ako jedného z najmladších členov v histórii uviedol, že štúdium pre neho nebolo príliš náročné. Zo štátnej školy pritom odišiel už vo veku siedmich rokov a odvtedy sa vzdelával doma pod vedením rodičov.

„Mala som tušenie, že je nadaný, ale manžel mi neveril a museli sme čakať ďalšie dva-tri roky. Keď sme dostal oficiálne výsledky jeho IQ testov, bolo to potvrdené,“ uviedla Tanishqova mama Taji. Pri domácom vzdelávaní syna sa veterinárka zamerala na biológiu a chémiu, zatiaľ čo jej manžel Bijou, ktorý pracuje v oblasti robotiky, syna vyučoval matematiku a trigonometriu. „Často sa vzdelával aj sám,“ uviedla Taji.

https://www.youtube.com/watch?v=qAGCdvNvBe0

„Môj mozog funguje takým spôsobom, že keď mi niečo dáte, v mysli sa mi vybavia všetky informácie o danej tematike,“ prezradil Tanishq, ktorý túži študovať medicínu, nájsť liek na rakovinu a stať sa prezidentom – bez špeciálneho poradia.

„Mojím hlavným cieľom je veda, chcel by som byť vedec alebo doktor, ale aj prezident,“ dodal malý génius.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack Obama