Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dalibor Dvorský
Dalibor Dvorský. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Krátko pred stredajším 1. kolom draftu nováčikov do zámorskej NHL v americkom Nashville zverejnili svoje posledné predpovede dvaja renomovaní experti. Scott Wheeler z magazínu The Athletic aj Sam Consentino z kanadskej televízie Sportsnet sa zhodli na tom, že Slovensko bude mať v prvej dvadsiatke dvoch zástupcov – útočníkov Dalibora Dvorského a Samuela Honzeka.

Názory expertov

Wheeler zaradil Dvorského na 6. priečku, z ktorej by putoval do klubu Arizona Coyotes. Consentino ho dal o dve miesta nižšie, odkiaľ by ho bral Washington Capitals. „Zameriava sa na detaily a dokáže hrať aj na krídle. Je v špičkovej kondícii a disponuje veľkou súťaživosťou aj pracovnou morálkou,“ napísal Consentino o čerstvo 18-ročnom centrovi zo Zvolena.

Pri Honzekovi sa odborníci tesne nezhodli. Podľa Wheelera príde na rad ako sedemnásty a skončí v Detroite Red Wings, jeho kolega mu prisúdil 16. pozíciu a klub Calgary Flames. „Ak sa situácia vyvinie tak, že tento hráč bude vtedy stále k dispozícii, generálny manažér Craig Conroy bude možno šprintovať na pódium,“ poznamenal Consentino k 18-ročnému krídelnikovi z Trenčína.

Odhad druhého kola draftu

Kým redaktor Sportsnetu predpovedal iba zloženie 1. kola, Wheeler si trúfol odhadnúť kompletné prvé dve kolá. V druhom podľa neho zaznejú mená ďalších troch Slovákov – brankára Adama Gajana (51., Chicago Blackhawks), útočníka Juraja Pekarčíka (57., Seattle Kraken) a obrancu Maxima Štrbáka (60., Anaheim Ducks). V stredajšom 1. kole si kluby NHL vyberú 32 hráčov, vo štvrtok sú na programe 2. až 7. kolo so zvyšnými 192 hokejistami.

„Vlani prešiel draftom bez povšimnutia, no jeho výkony v NAHL, USHL a na MSJ z ostatnej sezóny z neho urobili jedného z najlepších gólmanov na tomto drafte,“ myslí si Wheeler o Gajanovi. Pekarčíka opísal ako „rýchleho a talentovaného krídelníka, ktorý sa typologicky hodí Seattlu“. Ku Štrbákovi uviedol, že je to „spoľahlivý obranca, ktorý by raz v Anaheime mohol hrať v jednom páre s Olenom Zellwegerom, Jamiem Drysdaleom alebo Pavlom Minťukovom“.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Adam GajanCraig ConroyDalibor DvorskýJamie DrysdaleJuraj PekarčíkMaxim ŠtrbákOlen ZellwegerPavel MintyukovSam ConsentinoSamuel HonzekScott Wheeler
Firmy a inštitúcie Anaheim DucksArizona CoyotesCalgary FlamesChicago BlackhawksDetroit Red WingsMSJNAHLNHLSeattle KrakenUSHL