Robert Lewandowski
Ji Dong-won z Augsburgu v hlavičkovom súboji s kanonierom Bayernu Mníchov Robertom Lewandovským počas zápasu 9. kola I. bundesligy, v ktorom bavorský klub na pôde súpera zvíťazil 3:1. Augsburg, 29. október 2016. Foto: SITA/AP

BERLÍN 29. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Bayernu Mníchov vonku zdolali hráčov Augsburgu 3:1 v sobotňajšom stretnutí 9. kola nemeckej najvyššej súťaže. Dva góly Bavorov strelil poľský kanonier Robert Lewandowski, jeden zásah pridal Arjen Robben. Čestný úspech domácich dosiahol Koo Ja-Cheol.

Nováčik z Lipska pokračuje v dobrom vstupe do sezóny, keď triumfoval v Darmstadte 2:0 a v prebiehajúcom ročníku ešte nenašiel premožiteľa. O troch bodoch pre Red Bull rozhodol dvojgólový Marcel Sabitzer. Lipsko figuruje v nekompletnej tabuľke na prekvapujúcej druhej priečke za Bayernom Mníchov.

Freiburg zvíťazil v Brémach nad Werderom 3:1 zásluhou Maximilliana Philippa, Vincenza Grifa, ktorý premenil pokutový kop a Amira Abrashiho. Za Brémy sa presadil Santiago García. Karim Guédé v drese hostí nastúpil v základnej zostave a hral do 58. minúty.

Wolfsburg na vlastnom ihrisku neuspel, keď podľahol Leverkusenu 1:2. „Vlci“ pritom viedli až do 79. min gólom Maximiliana Arnolda, ale hostia v priebehu štyroch minút otočili skóre zápasu vďaka Admirovi Mehmedimu a Tinovi Jedvajovi.

Mainz – Ingolstadt 2:0 (0:0)

Góly: 51. Malli, 85. Öztunali, ČK: 86. M. Christiansen (Ingolstadt) po druhej ŽK

VfL Wolfsburg – Bayer Leverkusen 1:2 (1:0)

Góly: 37. Arnold – 79. Mehmedi, 83. Jedvaj

Borussia Dortmund – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:0