Francúzsko je v strehu, premiér sa obáva ďalších útokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Muž s nožom zranil v Nice troch vojakov
Troch vojakov počas utorkovej pochôdzky v meste Nice na juhu Francúzska napadol muž s nožom. Sarah Baronová z miestnej polície povedala, že rozsah zranení vojakov nie je doposiaľ zrejmý. Uviedla tiež, že útočníka zadržali v blízkosti obchodného centra Galeries Lafayette v centre mesta, no dvaja jeho spolupáchatelia pravdepodobne utiekli. Nice, 3. februára 2015. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 16. februára (WEBNOVINY) – Francúzsky premiér Manuel Valls v pondelok potvrdil, že riziko ozbrojeného útoku na území krajiny zostáva stále veľmi vysoké a preto výnimočné bezpečnostné opatrenia zostanú naďalej v platnosti.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete

—–> TU

V uliciach bude viac vojakov

Predseda francúzskej vlády zároveň podotkol, že tomu tak bude tak dlho ako bude nevyhnutné. Súčasťou opatrení je najmä nasadenie vojakov na verejných a citlivých miestach.

Francúzskom v januári otriasli dva ozbrojené útoky. Najprv dvaja muži v parížskej redakcii týždenníka Charlie Hebdo zabili 12 ľudí a následne pri rukojemníckej dráme v židovskom obchode prišlo o život ďalších päť ľudí.

Obrazom: Teroristický útok na redakciu Charlie Hebdo

Vláda útoky označila za teroristické. Cez víkend sa strieľalo aj v Dánsku, kde mladý muž spustil paľbu na dvoch miestach v centre Kodane. Usmrtil dvoch ľudí a zranil piatich policajtov.

Na židovskom cintoríne zničili stovky náhrobkov

Niekoľko stoviek náhrobkov na židovskom cintoríne pri francúzskom meste Štrasburg zostalo poškodených po vyčíňaní neznámych páchateľov. Informoval o tom v nedeľu francúzsky minister vnútra Bernard Cazeneuve, ktorý incident zároveň ostro odsúdil a prisľúbil potrestanie vinníkov.

Obrazom: Pochod proti terorizmu v uliciach Paríža

Útok na cintorín neďaleko nemeckých hraníc sa odohral deň po streľbe pred židovskou synagógou v dánskej metropole Kodaň a viac ako mesiac po smrteľnej rukojemníckej dráme v parížskom židovskom obchode.

Izraelská vláda v tejto súvislosti varovala pred ďalšími útokmi na Židov vo Francúzsku, kde žije najväčšia židovská i moslimská komunita v Európe.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Manuel Valls
Firmy a inštitúcie Charlie Hebdo