Francúzom sa podarilo chytiť najhľadanejšieho muža v krajine

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lupič and lupež
Foto: ghananewsagency.org

PONTAULT-COMBAULT 29. mája (WEBNOVINY) – Francúzskej polícii sa v stredu nadránom podarilo zadržať neslávne známeho lupiča, ktorý bol označovaný za nahľadanejšieho muža v krajine po tom, ako pred šiestimi týždňami ušiel z väzenia pomocou výbušnín.

Štyridsaťjedenročného Rédoina Faida našli v jednom z hotelov na parížskom predmestí Pontault-Combault, a to spolu s 29-ročným komplicom a zásobou zbraní, čo podľa policajného vyhlásenia naznačuje, že sa pripravoval na ďalšiu lúpež.

Francúz pochádzajúci z rodiny alžírskych prisťahovalcov ušiel z väznice v meste Sequedin pri hranici s Belgickom 13. apríla, keď v zariadení odpálil výbušniny a nakrátko zajal štyroch strážnikov ako rukojemníkov. Francúzske orgány predpokladali, že „mimoriadne nebezpečný“ zločinec ušiel do zahraničia, a vydali na neho celoeurópsky zatykač.

Faid sa dostal do väzenia naposledy v polovici roka 2011, keď porušil podmienky predčasného prepustenia na slobodu po tom, ako si odpykal časť trestu za predošlé bankové lúpeže a prepady vozidiel s peniazmi. Najnovšie by sa mal zodpovedať z ozbrojenej lúpeže v roku 2010, pri ktorej zahynula 26-ročná policajtka.

Faid sa stal vo Francúzsku známym aj vďaka viacerým vystúpeniam v televízii a knihám o jeho zločineckej minulosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať