Foto: Vážna nehoda v obci Podvysoká, vlak s desiatkami cestujúcich sa po zrážke s kamiónom vykoľajil

nehoda vlaku a kamiónu
Vodič kamióna vošiel v obci Podvysoká na železničné priecestie, kde sa zrazil s osobným vlakom. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 11. januára 14:34

BRATISLAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Zrážka osobného vlaku s nákladným autom v okrese Čadca si podľa polície vyžiadala zranených, informácie o žiadnych úmrtiach nemá. Polícia o tom informuje na svojom Facebooku.

Vo vlaku sa viezlo asi 70 ľudí

V obci Podvysoká vošiel podľa polície vodič kamióna na železničné priecestie, kde sa zrazil s osobným vlakom, ktorý mal dva vozne.

Podľa polície sú zranení siedmi ľudia. „Priecestie je riadne vybavené svetelnou signalizáciou. Išlo pravdepodobne o český kamión,“ napísala polícia s tým, že vlak sa vykoľajil a výrazne sa poškodilo aj koľajisko. Vo vlaku sa viezlo asi 70 cestujúcich.

Cesta bola dlhé hodiny neprejazdná

Na mieste zasahovala takmer dvadsiatka hasičov z Turzovky a Čadce a členovia DHZO Turzovka. Na miesto smeroval aj evakuačný autobus HaZZ, informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Vykoľajené vozne vlaku pomáhali celú noc vyslobodzovať hasiči. Podľa informácií z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, hasiči asistovali polícii aj pri dokumentovaní udalosti.

Miesto opustili až v piatok ráno po 06:00, dovtedy bola štátna cesta neprejazdná pre všetky vozidlá v smere do mesta Čadca.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom