Foto: Prešov zasiahol intenzívny lejak, voda sa valila do podchodu železničnej stanice aj garáží

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dažde, Prešov
Zasahovali aj v podchode železničnej stanice, kde sa voda valila cez rampu a taktiež cez kanalizáciu jednej z prevádzok. Foto: www.facebook.com

PREŠOV 29. mája (WebNoviny.sk) – Mesto Prešov zvládlo utorkovú prietrž mračien, pri ktorej voda zaplavila niekoľko ulíc, bez vyhlásenia výnimočného stavu.

Nahromadenú vodu po zhruba štvrťhodinovom intenzívnom lejaku sa ešte v noci aj za pomoci dobrovoľných hasičov a zamestnancov spoločnosti MP Kanal podarilo zo zaplavených objektov odčerpať.

Voda sa valila aj do podzemných garáží

V meste zasahovali aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník krajského riaditeľstva v Prešove, po intenzívnom daždi zasahovali v nákupnom centre Eperia, kde sa voda dostala do podzemných garáží a kancelárií.

Spodnú vodu odčerpávali aj z priestorov Strednej odbornej školy na Sládkovičovej ulici. Dva spadnuté stromy odstránili na Požiarnickej a Oravskej ulici v Prešove. Zasahovali aj v podchode železničnej stanice, kde sa voda valila cez rampu a taktiež cez kanalizáciu jednej z prevádzok. Práce tam potom dokončili dobrovoľní hasiči.

Problém na stanici sme odstránili, staničný podchod je už bez vody,“ informovalo mesto ešte v noci na sociálnej sieti. Radnica dodala, že odstránili aj spadnuté stromy na Ulici 17. novembra a Pavlovičom námestí.

Dostala sa aj do priestorov archívu

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, valiaca sa voda v centre mesta sa dostala aj do priestorov archívu na Jarkovej ulici. Vytrhla tiež dlažobné kocky na Floriánovej ulici. Tie sa podarilo zabezpečiť a mesto v stredu začína s opravou poškodenej dlažby.

Rovnako všetky zaplavené cestné úseky na území mesta sa podarilo ešte v noci sprejazdniť, preto mesto nemuselo vyhlásiť výnimočný stav,“ uviedla Peknušiaková. Výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.

Dažde, Prešov
Dva spadnuté stromy odstránili na Požiarnickej a Oravskej ulici v Prešove. Foto: www.facebook.com
Dažde, Prešov
Voda vytrhla tiež dlažobné kocky na Floriánovej ulici. Tie sa podarilo zabezpečiť a mesto v stredu začína s opravou poškodenej dlažby. Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať