Video+foto: Nie je ani hnedá, ani dúhová, ale má najkrajšie farby. Na stožiar pred parlamentom vztýčili slovenskú vlajku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Deň otvorených dverí, vztýčenie vlajky na stožiar
Akt vztýčenia vlajky Slovenskej Republiky počas Dňa otvorených dverí v Národnej rade SR pri príležitosti štátneho sviatku Deň Ústavy SR. Bratislava, 1. september 2019. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková.

Pred budovou parlamentu už veje štátna vlajka Slovenskej republiky. Vlajku slávnostne vztýčili na stožiar počas nedeľňajšieho Dňa otvorených dverí v Národnej rade Slovenskej republiky.

„Slovensko je mladá krajina, ale dosiahli sme veľa úspechov. Sme členom Európskej únie, máme jednotnú menu, môžeme voľne cestovať, sme členmi Schengenu. Sú tu však aj ľudia, ktorí hovoria, že zaostávame za svetom. Pestujú v sebe nenávisť. Slovensko je náš domov, ktorý sme povinní budovať a chrániť. Vyzývam občanov Slovenskej republiky, aby sa na tom podieľali,“ povedal v príhovore predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Podľa šéfa Národnej rady má naša vlajka najkrajšie farby, podotkol, že nie je ani hnedá, ani dúhová. „Farby biela, modrá a červená symbolizujú rovnosť, bratstvo, slobodu,“ uviedol. „Nech Boh chráni toho, kto na tento stožiar zavesí inú ako slovenskú vlajku,“ zakončil svoj príhovor. Na slávnostnom ceremoniáli vztýčenia vlajky sa zúčastnili viacerí členovia vlády i bývalí prezidenti Slovenskej republiky Ivan Gašparovič a Rudolf Schuster.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Stožiar pred budovou parlamentu

Andrej Danko na výstavbu stožiara prispel 9000 eur. Ešte pred výstavbou 30-metrového stožiara kontaktovali všetky zodpovedné úrady vrátane pamiatkarov.

Tento proces trval rok. Na výstavbu stožiara so štátnou vlajkou pred budovou parlamentu prispel okrem Danka a SNS aj poslanecký klub vládnej strany Smer-SD, ktorý na tento účel vyčlenil 5 000.

Náklady na výstavbu vlajkového 30-metrového stožiara pred budovou parlamentu predstavujú 58-tisíc eur. Viac ako 100 ľudí spolu vyzbieralo približne 60-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Danko