Poslanci Jozef Viskupič, Eduard Heger a Karol Galek podali ešte v auguste minulého roka podnet na Generálnu prokuratúru SR, ktorá prípad postúpila NAKA.
Podľa Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo je predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík takmer neobmedzeným pánom slovenskej energetiky.
Poslanci za SNS chcú už na nadchádzajúcej schôdzi parlamentu iniciovať zmenu programu tak, aby predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík mohol v pléne predostrieť svoje argumenty vo veci zvyšovania cien energií.
Vypočutie šéfa regulačného úradu Jozefa Holjenčíka inicioval predseda SNS Andrej Danko po tom, čo ľuďom prišli nové výmery a zálohové platby za energie, ktoré sú extrémne vyššie ako po minulé roky.
Podľa SaS odchádzajúci šéf regulačného úradu Jozef Holjenčík bol po celé roky predĺženou rukou strany Smer-SD, pričom napĺňal záujmy privilegovaných lobistov.
Opozícia v piatok podala návrh na odvolanie predsedu vlády Roberta Fica. Predseda parlamentu následne zvolal mimoriadne rokovanie parlamentu na utorok 14. februára o 13. hodine.
Podľa poslanca Igora Matoviča v kauze cien energií išlo o klasický biznis. Poslankyňa za SaS Jana Kiššová tvrdí, že bývalý šéf regulačného úradu v tomto biznise nebol sám.
Ako v stručnom odôvodnení uviedla predsedníčka ÚS Ivetta Macejková, zákon stanovuje nielen práva, ale aj povinnosti výrobcov, za nesplnenie ktorých je stanovená sankcia, čo je legitímne.