Fínsko chce čo najskôr vziať najväčšiu arénu v Helsinkách ruským oligarchom napojeným na Putina

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hokej, hokejová hala
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Fínsko chce urýchliť konfiškáciu najväčšej športovej arény v Helsinkách, ktorá je od minulého roka zatvorená z dôvodu sankcií voči jej bohatým ruským majiteľom napojeným na ruského vodcu Vladimira Putina.

Ako referuje fínsky web Ilta-Sanomat, vo Fínsku pred podniknutím dôležitých krokov ešte čakajú na obsah nového sankčného balíka Európskej únie voči Rusku.

Halu, v minulosti známu ako Hartwall Arena, ktorá bola predtým hlavným dejiskom obľúbeného fínskeho športu – ľadového hokeja, kontrolujú miliardár Gennadij Timčenko, ktorý má podiely v ruských energetických spoločnostiach, a Roman Rotenberg, potomok vplyvnej rodiny Rotenbergovcov.

Fínska vláda chce, aby dobrovoľne predali svoj podiel, inak pristúpi ku konfiškácii ich akcií. Podľa zdroja Ilta-Sanomat by sa tak malo udiať v januári alebo februári budúceho roka.

Fínska metropola pre nemožnosť využívať halu prichádza ročne o viac ako 100 miliónov eur. „Nebudú už žiadne prieťahy. Je v záujme všetkých vrátiť arénu tak či onak do prevádzky,“ uviedol nemenovaný zdroj z fínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gennadij TimčenkoRoman Rotenberg