Finančná správa zaistila v Prievidzi množstvo cigariet a tabaku, obchodníkovi hrozia roky väzenia

tabak, cigarety, colníci
Foto: ilustračné, SITA/FS SR

Kriminalisti finančnej správy zaistili v rámci akcie Kľak stovky tisíc nelegálnych kusov cigarety a vyše 279 kilogramov tabaku.

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zasahovali v Prievidzi, kde zadržali jedného muža, ktorý obchodoval s nelegálnymi cigaretami a tabakom.

Vysoká škoda na spotrebnej dani

Počas domovej prehliadky a prehliadky iných pozemkov a priestorov zaistili príslušníci KÚFS 197 tisíc kusov cigariet a vyše 279 kilogramov tabaku rôznych značiek ako napríklad Marlboro, Rothmans či Coloseum Virkins, a to bez platných kontrolných známok.

Tým došlo ku škode na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vo výške 48 370,89 eura. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Zásoby v pivnici

Zadržaný mal vo svojej prevádzke k priamemu predaju len malé množstvo nelegálnych cigariet a tabaku, ktoré priebežne dopĺňal zo skladu umiestneného v pivničných priestoroch patriacich k jeho bytu.

Zásoby podľa polície dopĺňal od rôznych dodávateľov, ktorých mená zadržaný nevedel uviesť. Obvineného na základe podnetu vyšetrovateľa KÚFS vzali do väzby rozhodnutím Okresného súdu v Prievidzi. Bude tak väzobne stíhaný. Hrozí mu väzenie na jeden až päť rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Rybanská
Firmy a inštitúcie KÚFS Kriminálny úrad finančnej správy