Finále Ligového pohára má pre Martina Dúbravku kuriózny nádych. Takú zápletku by asi nevymyslel nikto

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Martin Dúbravka
Slovenský brankár Martin Dúbravka v drese tímu Newcastle United. Foto: archívne, SITA/AP.

Nedeľňajšie finálové stretnutie anglického Ligového pohára vo futbale medzi Manchestrom United a Newcastlom United bude mimoriadne zaujímavé z pohľadu slovenského reprezentačného brankára Martina Dúbravku.

Súboj na londýnskom štadióne Wembley bude sledovať len ako divák, keďže v tejto súťaži už v aktuálnej sezóne chytal za tím z Manchestru počas krátkeho hosťovania v jeseni 2022.

Kto pôjde do bránky

Je však kmeňovým hráčom Newcastlu a k „strakám“ sa už po hosťovaní vrátil. Paradoxom je, že Slovák by v prípade prehry svojho tímu mohol teoreticky získať jednu z medailí pre víťazov, keďže za Manchester v tejto sezóne v tejto súťaži chytal.

Za Newcastle však nemôže chytať ani tímová jednotka Nick Pope, reprezentant Anglicka totiž dostal červenú kartu v ostatnom ligovom súboji a musí si odpykať trest. Medzi tri žrde tak pôjde Loris Karius, ktorý súťažný zápas nechytal približne dva roky.

V rozhovore pre denník Šport skúsený žilinský rodák prezradil, že uvedené fakty sú skvelým námetom na knihu.

Palce bude držať Newcastlu

„Nick má po červenej trest, ja tiež nemôžem nastúpiť. Medailu dostanem len vtedy, ak moje mužstvo prehrá… A aj to je otázne, či by som ju vôbec dostal. Snažím sa to neriešiť. Žiaľ, na ihrisku nebudem, a tak chcem pomôcť mužstvu inak. Napríklad tým, že ak bude treba, podelím sa o informácie, ako by na United mohli hrať. Neuveriteľné, aká je to zvláštna situácia. Dokonca som si myslel, že ma tento týždeň tréner Howe ani nebude chcieť na tréningoch. Aby som nebol z mentálneho hľadiska rušivý element, keďže v Anglicku dokážu ľudia zo všetkého urobiť často absolútne nečakaný príbeh,“ poznamenal 34-ročný Dúbravka a doplnil: „Ďalší paradox je, že aj keby som zostal v Manchestri, nemohol by som proti Newcastlu ako svojmu kmeňovému klubu nastúpiť…“

Pred nedeľňajším finále má jasno. „Ľudia sa ma pýtajú, komu budem vo finále držať palce. Zbytočná otázka, veď je to predsa jasné! Päť rokov v Newcastli sa s jedným polrokom v Manchestri United absolútne nedá porovnávať. Mať medailu by bolo možno pekné z osobného hľadiska, keďže by som niečo vyhral po dlhšom čase, ale verím, že každému je jasné, že palce budem držať svojim aktuálnym spoluhráčom z Newcastlu,“ cituje Dúbravku denník Šport.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Loris KariusMartin DúbravkaNick Pope
Firmy a inštitúcie Manchester UnitedNewcastle United