Dlhoročná opora obrany Realu Madrid sa vracia domov, Brazílčan Marcelo bude hrať za svoj materský klub Fluminense

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marcelo, Real Madrid
Brazílsky futbalista Marcelo (vľavo) v drese Realu Madrid. Foto: archívne, SITA/AP

Brazílsky futbalový obranca Marcelo sa po dlhých šestnástich rokoch rozhodol pre návrat do vlasti a do klubu, v ktorom vyrástol a zbieral v ňom prvé seniorské skúsenosti.

Niekdajšia dlhoročná opora španielskeho Realu Madrid na ľavom kraji defenzívy totiž podpísala zmluvu na dva roky s tímom Fluminense z Ria de Janeiro.

Tridsaťštyriročný Marcelo Vieira da Silva Júnior opustil Fluminense v januári 2007 a prestúpil do „bieleho baletu“, strávil v ňom takmer 15 rokov a získal viacero trofejí vrátane piatich titulov v Lige majstrov a šiestich v La Lige.

Z Madridu vlani v lete odišiel do gréckeho Olympiakosu Pireus, po piatich mesiacoch však s Grékmi ukončil spoluprácu a rozhodol sa pre návrat do vlasti. „Prišiel čas vrátiť sa,“ napísal futbalista na sociálnych sieťach.

Podľa agentúry AP by mal Marcelo v materskom klube hrávať v strede poľa. V minulosti ten defenzívny futbalista reprezentoval Brazíliu a zahral si na MS v rokoch 2014 a 2018. Na svojom konte má olympijské striebro z Londýna 2012 aj bronz z Pekingu 2008.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marcelo
Firmy a inštitúcie FluminenseOlympiakos PireusReal Madrid