Filip Polášek si v Paríži zahrá štvrťfinále debla a je krôčik od účasti na Turnaji majstrov

Filip Polášek, Ivan Dodig
Slovenský tenista Filip Polášek s deblovým partnerom Ivanom Dodigom z Chorvátska postúpili na Australian Open do osemfinále. Foto: archívne, SITA/AP.

Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sú veľmi blízko k tomu, aby sa predstavili na prestížnom koncoročnom Turnaji majstrov v Londýne. Na podujatí ATP Masters 1000 v Paríži zvládli aj svoju druhú prekážku, keď vo štvrtok zdolali rakúsko-francúzsky pár Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin po setoch 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk). Po 79 minútach Polášek a Dodig premenili prvý mečbal pri svojom podaní.

V parížskej hale Bercy rozhodol až dramatický zápasový tajbrejk, ktorý lepšie zvládli šampióni z tohtoročných turnajov v Cincinnati a Pekingu. Triumfovali v ňom 10:8, vďaka čomu postúpili do štvrťfinále. V ňom sa stretnú s víťazmi súboja Juan Sebastián Cabal, Robert Farah – Rajeev Ram, Joe Salisbury. Na účasť na Turnaji majstrov potrebujú Polášek s Dodigom preniknúť do finále parížskej „tisícovky“.

Paríž – štvorhra – osemfinále

• štvrtok

Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-8) – Jürgen Melzer, Édouard Roger-Vasselin (Rak./Fr.) 2:6, 6:3, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Ôsmy nasadený pár turnaja začal stretnutie veľmi zle. Dodig aj Polášek prišli o svoje úvodné podania, a tak rýchlo prehrávali 0:4. Na príjme v prvom sete získali dokopy len šesť loptičiek, a tak nemohli pomýšľať na výsledkový obrat.

Druhé dejstvo síce začal rodák zo Zvolena dvojchybou, no bol to práve on, kto v druhom geme dôležitými víťaznými údermi pripravil Melzera o servis. To sa ukázalo byť zlomovým momentom druhého setu, ktorý slovensko-chorvátska dvojica ovládla pomerom 6:3.