Fico žije v putinovskom svete, tvrdí Nicholsonová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lucia Nicholsonová
Podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA) ukázal, ako sa správa politik na míle vzdialený od vášho putinovského sveta, povedala vo svojom vystúpení v Národnej rade SR poslankyňa a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová, podľa ktorej by si mal premiér Robert Fico brať z Lipšica príklad po tom, čo sa k 30. septembru vzdal svojho poslaneckého mandátu. Správanie sa Fica je podľa nej „nanajvýš trápne“. „Pre mňa už nie ste premiérom tejto krajiny,“ povedala.

Nicholsonová prirovnala premiéra k Čistému dňu

Nicholsonová zaspomínala na deväťdesiate roky, keď ako novinárka verila v začínajúceho politika Fica. „Vtedy, na konci 90. rokov ste vyskakovali z médií taký čistý a zhovorčivý.

Boli to novinári, ktorí vás urobili,“ dodala s tým, že vtedy odpovedal na všetky otázky a dnes vzbudzuje mnoho pochybností. „Dnes ste čistý ako galantský Čistý deň,“ prirovnala premiéra k resocializačnému centru v Galante, kde údajne zneužívali zamestnanci klientov. „Kde ste zobrali peniaze na všetok váš okázalý luxus,“ pýta sa premiéra.

Podľa Petra Pčolinského z hnutia Sme rodina – Boris Kollár by mal Fico z politiky odísť. „Čudujem sa vám, na vašom mieste by som sa na to už dávno vykašľal, máte svoj vek, dosiahli ste toho v kariére veľa. Nemáte najlepšie zdravie, mali by ste sa šetriť. Čudujem sa, že silou mocou ste ochotný pokračovať, keď dve tretiny ľudí na vás pľujú, nemôžete len tak vyjsť na ulicu bez ochranky,“ povedal Pčolinský.

Podľa Remišovej nemá Fico dôveru občanov

„Pán premiér Robert Fico nemá moju dôveru ani dôveru občanov,“ povedala poslankyňa za OĽaNO-NOVA Veronika Remišová. Skritizovala, že v pléne nie je žiadny vládny predstaviteľ a iba deväť koaličných poslancov.

„My sme tu pre ľudí a pokladám za nedôstojné, ak premiér Fico príde do NR SR a po chvíli zdúchne a vyzve všetkých svojich členov vlády a poslancov, aby odišli tiež,“ povedala. „Premiér Robert Fico nemá moju dôveru ani dôveru občanov. Tento stav zapríčinil samotný premiér tým, že šíri rozdeľovanie miesto spájania a šíri nenávisť,“ dodala.

Poukázala na jeho kritické slová na adresu protestov učiteľov, ktoré označil za politikárčenie. „Je nepredstaviteľné, aby sa tak dehonestujúco vyjadroval na adresu učiteľov a ak bude niekto tvrdiť, že školstvo je prioritou tejto vlády, tak je to klamstvo,“ povedala.

„Slovensku sa darí preto, lebo máme šikovných ľudí, ktorí tvrdo pracujú. Slovensko má však šiestu najvyššiu mieru nezamestnanosti v rámci EÚ. Na jej zmenšenie potrebujeme fungujúce školstvo. K tomu nepríde, keď premiér bude považovať učiteľov za príživníkov,“ vysvetlila. Podľa nej takto Fico narúša dôveru občanov voči štátu a vláda je plná vnútorných konfliktov. „Aj poslancov vládnej koalície vyzývam, aby nehlasovali za premiéra,“ zdôraznila.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárDaniel LipšicLadislav BašternákLucia Ďuriš NicholsonováLucia NicholsonováRobert FicoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyVláda SR