Fico tvrdí, že predsedníčka imunitného výboru je v konflikte záujmov a navštívil ju Lipšic

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SMER SD: Reakcia na odvolávanie Romana Mikulca
Predseda strany Smer - sociálna demokracia Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 29. apríla 2022, 13:23

Predseda poslaneckého klubu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico požiadal o zvolanie poslaneckého grémia. Dôvodom je, že predsedníčku mandátového a imunitného výboru parlamentu Annu Andrejuvovú (OĽaNO) mal navštíviť špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Ako uviedol Robert Fico, Andrejuvová je v konflikte záujmov a ako bývalá asistentka Lipšica mu bude vychádzať v ústrety.

Pohreb Lipšicovho otca

Špeciálny prokurátor v reakcii uviedol, že je verejne známou vecou, že poslankyňa Andrejuvová bola v minulosti jeho kolegyňou na Ministerstve spravodlivosti SR, Ministerstve vnútra SR, ako aj v Národnej rade SR.

„V pondelok dňa 25. apríla sa, rovnako ako iní moji bývalí, či súčasní kolegovia, zúčastnila pohrebu môjho otca, kde bola mne a mojej rodine vysloviť svoju kondolenciu. Od pohrebu môjho otca som sa s ňou nikdy a nikde nestretol, ani nekomunikoval žiadnym iným spôsobom,“ zdôraznil v stanovisku Lipšic.

Špeciálny prokurátor zároveň pripomenul, že obvinený poslanec na medializovaných záznamoch z poľovníckej chaty vyhlásil: „Ja budem do Lipšica tĺcť, všade teda. To už sú také vyjadrenia na hrane, tak ale nič iné si nezaslúži. On má veľkú nevýhodu, že nemôže na to reagovať“.

Lipšic dodal, že ako osoba, ktorá dlho pôsobila vo verejnom živote, je na útoky zvyknutý. Vyzval ale, aby do toho neboli zaťahovaní ostatní prokurátori.

Žiadosť o odvolanie Blanára

Predsedajúci schôdze Juraj Blanár (Smer-SD) informoval, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvoláva rokovanie grémia o 10:30.

Poslanec Jozef Pročko (OĽaNO) žiadal, aby bol Blanár odvolaný z vedenia schôdze, pretože ju vedie zaujato a Smeru-SD umožňuje robiť veci, ktoré poslancom koalície zakazuje. Blanár reagoval, že ide o nepravdivé domnienky.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anna AndrejuvováDaniel LipšicJozef PročkoJuraj BlanárRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD