Fico tvrdí, že kriminalizáciu Smeru dohodol ešte pred voľbami Matovič so Slobodníkom (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fico, Gašpar, Para
Tlačová beseda predsedu strany SMER - SSD Roberta Fica (uprostred) spolu s Tiborom Gašparom a Marekom Parom. Reprofoto: www.facebook.com

Kriminalizáciu osôb spojených s politickou stranou Smer-SD dohodli ešte pred voľbami v roku 2020 šéf hnutia OĽaNO Igor Matovič a bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník.

Na stredajšej tlačovej besede to povedal predseda Smeru Robert Fico. Dokazujú to podľa neho výpovede dvoch bývalých Slobodníkových podriadených Petra Košča a Mareka Švarca.

Obojstranne dôležitá spolupráca

Podľa Fica sa Matovič so Slobodníkom stretávali už od roku 2017, pričom sa stretli 10 až 15-krát.

„Myslím si, že táto spolupráca bola obojstranne dôležitá, pretože Matovič získaval informácie z prostredia Policajného zboru a Slobodník si chystal novú pozíciu pre prípad, že dôjde k zmene vlády,“ skonštatoval Fico. Doplnil, že Slobodník je podozrivý z mimoriadne závažnej trestnej činnosti, ale má krytie, preto sa mu doposiaľ nič nestalo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Systém udavačov

Dvojica podľa Fica využila systém udavačov vrátane Petra Petrova prezývaného Tiger, bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa a aj samotného Slobodníka. „Samozrejme, Matovič to všetko úžasným spôsobom dokázal zrealizovať,“ dodal Fico.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bernard SlobodníkIgor MatovičĽudovít MakóMarek ŠvarcPeter KoščPeter PetrovRobert Fico
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSMER-SD