FICO: Radičová si strhla masku

Iveta Radičová
Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Iveta Radičová je absolútne slabá a chaotická premiérka, ktorá za krátke pôsobenie vo funkcii spáchala podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica viacero volebných podvodov.

V stredu si sama strhla masku premiérky odolávajúcej zlodejstvám. Pod touto maskou je politik, ktorý bez akéhokoľvek zaváhania, použijúc ďalšie klamstvá, prekryje stranícky kšeft SDKÚ-DS,“ vyhlásil dnes na tlačovej besede Fico.

Podľa neho namiesto toho, aby si dala ako predjedlo odvolanie riaditeľa daňového riaditeľstva Miroslava Mikulčíka a hlavné jedlo odvolanie ministra financií Ivana Mikloša, oznamuje celému Slovensku, že je v poriadku, keď Mikulčík pod kuratelou Mikloša podpísal prenájom budovy, ktorej majiteľom je okresný predseda SDKÚ-DS v Nitre.

Rovnako považuje podľa Fica Radičová za normálne, keď sa podpíše zmluva, keď platí ešte iná zmluva. Považuje za normálne, keď Mikloš a Mikulčík klamú, keď tvrdia, že zmluva už bola vypovedaná. „Radičová ich klamstvo kryje a pridáva ďalšie klamstvo, keď máva papierom, že za cyperskou firmou nie sú Slováci. Klamala, lebo vedela, že ide o nastrčené osoby,“ zdôraznil Fico.

Schôdza by sa mala byť po Veľkej noci

Radičová posvätila podľa Fica „zlodejinu SDKÚ“. „Stala sa súčasťou kšeftárskej skupiny,“ vyhlásil. Podľa neho sa prihlásila k financovaniu SDKÚ, pre ktoré musel Dzurinda odstúpiť z kandidátky. „Vie akou formou tečú do kasy SDKÚ-DS a politikov SDKÚ-DS štátne peniaze. Konanie, ktorého sa dopustila, je nezlučiteľné s pozíciou premiéra SR,“ zdôraznil Fico.

Ak premiérka Iveta Radičová neodvolá z funkcie ministra financií Ivana Mikloša, Smer-SD požiada o zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorej jediným bodom bude vyslovenie nedôvery predsedníčky vlády. Ako uviedol dnes na tlačovej besede predseda Smeru-SD Robert Fico, Smer-SD nie je zástancom častého vyslovovania nedôvery, ale toto je tak vážny dôvod, že iná možnosť neprichádza do úvahy.

Schôdza by sa mala konať hneď po Veľkej noci. Na zvolanie mimoriadnej schôdze je potrebných 30 podpisov poslancov. Na vyslovenie nedôvery premiérke je nutných 76 hlasov. Súčasná opozícia ich však nemá. Podľa Fica však Radičová má ešte šancu, ak odvolá Mikloša. Apeloval tiež na koaličných partnerov SDKÚ-DS , aby vytvorili tlak na Radičovú, aby odvolala Mikloša.
Budova
Foto: SITA/archív Smer-SD

Generálneho riaditeľa Daňového riaditeľstva SR Miroslava Mikulčíka, ktorý bol do funkcie menovaný ministrom financií Ivanom Miklošom, obvinil v úvode tohto týždňa expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico z toho, že prihral okresnému šéfovi SDKÚ-DS v Nitre Ondrejovi Ščurkovi miliónový kšeft.

Konkrétne malo ísť o prenájom budovy pre Daňový úrad v Košiciach, za ktorý má Daňové riaditeľstvo SR zaplatiť Ščurkovej firme Nitra Invest za päť rokov zhruba 6,6 mil. eur.

Podľa Fica ide pritom o dokonalý príklad straníckeho klientelizmu a minister financií Ivan Mikloš by mal preto odstúpiť. Fico zároveň uviedol, že je pravdepodobné, že časť z tejto sumy má obratom skončiť v straníckej kase SDKÚ-DS.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan MiklošIveta RadičováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Daňový úrad Košice