Fico oznámil mená ministrov, zdravotníctvo povedie Drucker

Robert Fico
Predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej besedy na tému Podmienky povolebnej spolupráce v rámci zasadnutia Predsedníctva strany SMER - sociálna demokracia. Bratislava, 21. február 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Novým ministrom zdravotníctva bude súčasný šéf Slovenskej pošty Tomáš Drucker. Dnes to po rokovaní predsedníctva Smeru-SD oznámil Robert Fico.

Predsedníctvo Smeru-SD dnes formálne odsúhlasilo vstup strany do vznikajúcej koalície so SNS, Mostom-Híd a Sieťou. V utorok na Bratislavskom hrade tieto subjekty podpíšu koaličnú zmluvu.

O 18:00 v utorok zasadne poslednýkrát vláda a urobí niektoré personálne opatrenia. Po skončení ustanovujúcej schôdze parlamentu v stredu podá súčasná vláda demisiu a následne Fico navrhne prezidentovi SR vymenovať novú vládu.

Už dávnejšie je známe, že Robert Fico zostane na premiérskom poste ďalšie volebné obdobie. Ministrom vnútra bude naďalej Robert Kaliňák. Členmi vlády za Smer-SD zostanú aj Peter Kažimír ako minister financií, Miroslav Lajčák ako minister zahraničných vecí a minister práce Ján Richter.

Na ministerstve kultúry napokon zostáva Marek Maďarič. Smeru pripadne aj rezort hospodárstva. Ministrom má byť Peter Žiga, ktorý doteraz viedol ministerstvo životného prostredia. Funkcia podpredsedu vlády pre investície pripadne doterajšiemu šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu.

Smer-SD rozhodol, že na post podpredsedu Národnej rady SR nominuje dosluhujúceho ministra obrany Martina Glváča. Ten bude zároveň predsedom poslaneckého klubu.

Vedenie Smeru-SD tiež rozhodlo, že za štátneho tajomníka na ministerstve školstva nominuje doterajšieho šéfa komunikačného odboru na úrade vlády a novozvoleného poslanca NR SR Erika Tomáša. Ako štátny tajomník zostane pôsobiť na ministerstve dopravy Viktor Stromček.

Na ministerstve financií bude mať Smer dočasne dvoch štátnych tajomníkov Radka Kuruca a Ivana Lesaya. Na ministerstve zahraničných vecí zostáva ako štátny tajomník Ivan Korčok. Na ministerstve vnútra bude v tejto pozícii pôsobiť Denisa Saková, na ministerstve obrany Marián Saloň. Štátnymi tajomníkmi na ministerstve hospodárstva budú za Smer Vojtech Prec a Rastislav Chovanec, na ministerstve práce Branislav Ondruš. V rezorte pôdohospodárstva Anton Stredák, na ministerstve kultúry Ivan Sečík, na ministerstve životného prostredia Boris Susko a na ministerstve spravodlivosti Monika Jankovská.

V parlamente predsednícke stoličky vo výboroch získali Richard Raši ako predseda mandátového a imunitného výboru. Šéfom výboru pre európske záležitosti zostal Ľuboš Blaha. Rovnako staronového predsedu bude mať aj ústavnoprávny výbor. Povedie ho Róbert Madej. Výbor pre rozpočet a financie povedie Ladislav Kamenický, výboru pre školstvo bude predsedať Ľubomír Petrák a pre kultúru Dušan Jarjabek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav OndrušDenisa SakováDušan JarjabekIvan KorčokJán RichterĽubomír PetrákĽuboš BlahaMarek MaďaričMiroslav LajčákMonika JankovskáPeter KažimírPeter ŽigaRichard RašiRobert FicoRobert KaliňákRóbert MadejTomáš DruckerViktor Stromček
Firmy a inštitúcie SMER-SD