Fico opäť roztáča referendovú propagandu. Podľa Šeligu mu však nejde o občanov, ale o ochranu svojich ľudí

Robert Fico
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Robert Fico opäť roztáča referendovú propagandu, nejde mu však o občanov. Jeho cieľ je jasný, odkázať všetkým súdeným a odsúdeným, že on tu stále je a bojuje za nich. Preto načasovanie nie je náhodné, téma referenda opäť ožíva po odsúdení Dušana Kováčika za úplatky na 8 rokov. Na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí).

Fico vysiela jasný odkaz

Podľa poslanca chce Fico vyslať jasný odkaz ďalším ľuďom.

„Nerozprávajte, nespolupracujte, ja sa o vás postarám. Nespolupracujte, urobím všetko preto, aby som sa dostal k moci a pomôžem vám. Nespolupracujte a budete odmenení,“ mienil Šeliga.

Podľa neho Fico vie, že je zle, vie, že Dobytkár, Očistec, Judáš sú na súde a spravodlivosť sa blíži aj k nemu. „Nenechajme sa pomýliť, referendum neplánuje pre občanov, ale pre svojich ľudí,“ uzavrel Šeliga.

Referendum s jednou otázkou

Predsedníctvo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) má vo štvrtok 2. júna predstaviť jedinú otázku do referenda, ktorá sa bude týkať predčasných volieb. Podľa Smeru-SD by sa referendum mohlo konať v ten istý deň ako spojené komunálne a regionálne voľby.

Predpokladá sa, že tieto voľby sa uskutočnia koncom októbra tohto roka. Na vypísanie referenda je potrebné v petícii vyzbierať aspoň 350-tisíc podpisov a predložiť ich hlave štátu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikJuraj ŠeligaRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD