FIA prešetruje hajlovanie Rusa Severiuchina z pretekov majstrovstiev Európy v motokárach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Severiuchin hajlovanie motosport vysetrovanie.jpg
Reprofoto: twitter.com

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) začala prešetrovať incident z nedeľňajších pretekov majstrovstiev Európy v motokárach v portugalskom Algarve. Mladý Rus Arťom Severiuchin, ktorý súťaží pod talianskou vlajkou, totiž po triumfe vo svojej kategórii na stupňoch víťazov pri talianskej hymne zdvihol pravicu. Video s nacistickým pozdravom ruského mladíka a následným smiechom veľmi rýchlo obletelo svet prostredníctvom sociálnych sietí.

„Okamžite sme začali vyšetrovať neakceptovateľné správanie pána Severiuchin,“ informovala FIA, ktorej sídlo je v Paríži. Federácia tiež poznamenala, že v blízkej budúcnosti bude informovať o ďalších krokoch v tomto prípade.

Zatiaľ nie je známe, prečo mohol mladý ruský pretekár štartovať na spomenutých ME, keďže s výnimkou sánkovania majú športovci z tejto krajiny dištanc. Dôvodom je vojenský konflikt, ktorý Rusi rozpútali na území Ukrajiny ešte v závere februára.

Navyše, Severiuchin sa prezentoval nechutným gestom v čase, keď ruský prezident Vladimir Putin vojnu na Ukrajine obhajuje tvrdením, že sa Rusi snažia o „denacifikáciu“ Ukrajiny a „ochranu ľudí vystavených šikane a genocíde zo strany nacistického režimu prezidenta Volodymyra Zelenského. Ten je však Žid.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Arťom SeveriuchinVladimir PutinVolodymyr Zelenskyj
Firmy a inštitúcie FIA Medzinárodná automobilová federácia