Festival Grape môže doplatiť na snahu kraja „rozlietať“ piešťanské letisko, ľudia podpisujú petíciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Grape, letisko Piešťany
Foto: archívne, SITA/Erik Ďuriš.

Petíciu za zachovanie hudobného festivalu Grape v Piešťanoch podporilo už viac ako tisíc ľudí. Festival podľa iniciátora petície Jakuba Kratochvíla každoročne priláka do Piešťan tisíce návštevníkov, slúži na propagáciu mesta na kultúrnej mape Európy, ale pomáha aj miestnym podnikateľom.

Z festivalu profituje miestna ekonomika

Organizátori festivalu začiatkom septembra oznámili, že si zrejme budú musieť hľadať nové miesto, pretože piešťanské letisko, kde sa od roku 2010 každý rok Grape koná, by v lete malo slúžiť hlavne lietaniu.

Z textu petície vyplýva, že počas tohto ročníka Grape boli v Piešťanoch obsadené takmer všetky kapacity hotelov aj súkromných ubytovaní, z čoho profituje miestna ekonomika.

Grape doplatil na snahu vedenia kraja

Organizátori Grape v pondelok na sociálnej sieti oznámili, že už dostali určité ponuky z Košíc, Martina, Senice, Trenčína a Bratislavy. Veria však, že ešte je šanca na pokračovanie podujatia práve v kúpeľnom meste Piešťany.

„O dva týždne máme ešte jedno stretnutie s vedením letiska, primátorom Piešťan Petrom Jančovičom a väčšinovým vlastníkom letiska Trnavským samosprávnym krajom. Veríme, že tu je aspoň jednopercentná šanca zostať v Piešťanoch a budeme sa o to snažiť,“ odkázali organizátori priaznivcom tohto podujatia, na ktoré chodí do 20-tisíc ľudí.

Festival Grape doplatil na snahu vedenia Trnavského samosprávneho kraja „rozlietať“ piešťanské letisko. Po dlhých rokoch začali z Piešťan lietať chartrové lety do dovolenkových destinácií v Turecku a Egypte, v budúcnosti by ich malo byť ešte viac.

Kraj sa tak snaží vrátiť letisku jeho pôvodnú funkciu, práve viac odletov a príletov by malo hospodárenie spoločnosti Letisko Piešťany dostať z červených čísel. Festival však na letisku nemôže fungovať, ak má letisko zabezpečovať leteckú prevádzku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať