Fedor Flašík musel byť prevezený do Prahy, rodina sa vyjadrila k jeho zdravotnému stavu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vypočutie kandidátov na šéfa RTVS
Fedor Flašík bojuje s onkologickým ochorením a tiež so zápalom pľúc. Foto: Archívne, SITA/Jozef Jakubčo
Tento článok pre vás načítala AI.

Podnikateľ Fedor Flašík, ktorý je známy vďaka politickým kampaniam, musel byť prevezený z ružinovskej nemocnice do pražskej nemocnice na Motole. Informoval portál ereport.sk, ktorému poskytla rodina stanovisko.

„V ružinovskej nemocnici na oddelení ARO napojený špecializovaným tímom pod vedením MUDr. Jaromíra Vajtera (Extra Corporeal Life Support) na mimotelový obeh ECMO a prevezený transportným tímom na kliniku anesteziológie, resustitácie a intenzívnej medicíny FN Motol,“ píše sa v stanovisku.

Prevezený bol na odporúčanie lekárov, nakoľko na Slovensku boli totiž vyčerpané všetky možnosti liečby. Fedor Flašík popri onkologickému ochoreniu bojuje podľa portálu aj so závažným zlyhávaním pľúc.

V stanovisku rodina uviedla, že sa výrazne ohradzuje aj voči nepravdivým informáciám o jeho odmietnutí liečby onkologického ochorenia.

Riadne podstupoval liečbu nastavenú onkológmi v NOÚ od prvého diagnostikovania choroby,“ znie na záver stanoviska, v ktorom sa poďakovali všetkým lekárom za starostlivosť a profesionálny prístup.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Fedor Flašík