Extrémne počasie sužuje Taliansko, už šesť ľudí zahynulo

Povodne v Taliansku
Foto: SITA/AP

RÍM 15. októbra (WebNoviny.sk) – Už najmenej šesť ľudí prišlo v uplynulých dvoch dňoch o život v dôsledku extrémov počasia v Taliansku, kde prírodný živel v podobe búrok spôsobil navyše v mnohých regiónoch sčasti veľké materiálne škody. Informovala o tom agentúry DPA s odvolaním sa na talianske médiá.

Zabíjala voda aj bahno

V provincii Frosinone juhovýchodne od Ríma zahynul 40-ročný muž, ktorého auto strhli masy bahna. Ďalšími obeťami sú 51-ročná žena zo susednej provincie L’Aquila zavalená múrom pri zosuve pôdy a miestny muž zasiahnutý bleskom.

Inú ženu v Benevente severovýchodne od Neapolu prekvapili masy vody v jej bydlisku, život istého sedemdesiatnika v rovnakej lokalite si vyžiadal infarkt myokardu a 67-ročný muž prišiel o život zrejme ešte v stredu v zaplavenej pivnici v Averzane.

Blesk zasiahol lietadlo po štarte

Intenzívne zrážky sprevádzané prudkým nárazovým vetrom viedli na Apeninskom polostrove vo viacerých lokalitách k záplavám, zatopeniu obytných domov, narušeniu plynulosti cestnej i železničnej dopravy, ale aj vyvráteniu stromov.

Prvú povodeň v tomto roku zažili aj Benátky, kde sa časti centra ocitli pod vodou. K zaplaveniu pivníc a iných nižšie položených priestorov, ako aj zosuvom pôdy došlo i na Sicílii, odkiaľ hlásili aj vykoľajenie vlaku.

Lietadlo na pravidelnej linke zo severotalianskeho Bergama do Catanie na Sicílii zasiahol krátko po štarte blesk. Pilot sa z preventívnych dôvodov vrátil do Bergama, odkiaľ po viac ako trojhodinovej kontrole stroja odštartoval po druhý raz. Tridsaťjeden zo 160 cestujúcich sa rozhodlo v let radšej nepokračovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom