Extraligové kluby prekvapili nové opatrenia pre zaočkovaných, pre hokejistov bude likvidačné hrať bez fanúšikov

Hokej, hokejisti
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Hokejové extraligové kluby na Slovensku chápu vážnosť situácie spôsobenej treťou vlnou pandémie koronavírusu a jej dopady na zdravotnícky systém.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Jedným dychom však dodávajú, že absolútne nepočítali s rozsiahlymi obmedzeniami aj pre zaočkovaných fanúšikov, ktoré schválila vláda s platnosťou od 22. novembra 2021.

Účasť fanúšikov je prakticky nemožná

„Mrzí nás, že kým do nákupných centier je možný vstup neobmedzeného počtu ľudí v režime OP, na hokejové štadióny sa dostane len minimálny počet osôb, ktoré sú zaočkované či prekonali COVID-19. Vzhľadom na veľkosti organizačných tímov a počty hráčov je účasť fanúšikov na štadiónoch za týchto podmienok prakticky nemožná,“ píše sa v tlačovej správe Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK).

„Ako predstavitelia slovenského profesionálneho hokeja sme verili, že vďaka podpore očkovania sa nebude opakovať stav z minulej sezóny a zápasy sa budú môcť hrať pred solídne zaplnenými hľadiskami. Sme jednoznačne zástancami pozitívnej motivácie pre ľudí. Aj vláda všetkým sľubovala, že očkovanie je výhra a sloboda,“ doplnili extraligové kluby vo svojej výzve vládnym predstaviteľom.

Ďalšia veľká rana

Vedenie APHK dodáva, že hrať bez fanúšikov bude pre niektorých účastníkov najvyššej hokejovej súťaže likvidačné.

„Len s ťažkosťami prežili minulú sezónu, ani sa nestihli spamätať z výpadku príjmov zo zákazu divákov na tribúnach a dostávajú ďalšiu veľkú ranu. Ak nebudú obmedzenia vykompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny. Hráči aj členovia realizačných tímov prídu o svoju prácu a fanúšikovia o možnosť sledovať najpopulárnejší šport na Slovensku. Súčasný stav bude mať veľký dopad na reprezentáciu krajiny na vrcholných podujatiach i na celý slovenský šport, nielen na profesionálny, ale aj na mládežnícky,“ doplnili extraligové kluby prostredníctvom APHK.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK)Vláda SR