Eurofondy začal kontrolovať Figeľov rezort

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Fígeľ
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR) od Nového roka prebralo kontrolu nad využívaním eurofondov.

“S platnosťou od 1. januára 2011 sa rozšírili kompetencie ministerstva o úlohy Centrálneho koordinačného orgánu pre štrukturálne fondy a Kohézny fond na programové obdobie 2007 až 2013,“ informoval rezort dopravy. Presun kompetencií v oblasti využívania európskych finančných prostriedkov z Úradu vlády SR na ministerstvo dopravy zabezpečil schválený zákon z októbra minulého roka. “Presun kompetencií vytvára priestor pre významnejšie synergie medzi dopravou, výstavbou, regionálnym rozvojom a centrálnou koordináciou eurofondov, ktoré sú kľúčovými hýbateľmi spomínaných oblastí a vytvárajú príležitosti pre rast a atraktivitu Slovenska na križovatke Európy,“ uviedol vedúci služobného úradu ministerstva dopravy Peter Mach.

Ministerstvo dopravy sa 1. januárom 2011 v nadväznosti na prenesené kompetencie stalo taktiež Riadiacim orgánom pre Operačný program Technická pomoc v programovom období 2007 až 2013, Riadiacim orgánom pre Kohézny fond v programovacom období 2004 až 2006 a Riadiacim orgánom pre Operačný program Základná infraštruktúra v programovacom období 2004 až 2006. “Súčasťou prenesených kompetencií je vykonávanie úloh vyplývajúcich z legislatívy EÚ v oblasti európskeho zoskupenia územnej spolupráce,“ konštatoval

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján FigeľPeter Mach