Éra korumpovania sudcov sa skončila, Remišová odmieta vládu klanov a gangov

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel

Zvolávanie Bezpečnostnej rady SR, aby politici mohli spovedať policajného prezidenta, aký záťah polícia plánuje a koho chce stíhať, je za hranicou normálne fungujúceho demokratického právneho štátu. V statuse na sociálnej sieti to napísala vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) požiadal predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) o zvolanie bezpečnostnej rady.

Vláda gangov

V relácii V politike na TA3 to Kollár uviedol s tým, že polícia údajne chystá bezpečnostnú akciu zameranú na ľudí z bývalého inšpekčného tímu Oblúk, sudcov a prokurátorov, ktorí rozhodovali o odposluchoch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry.

Zvolanie Bezpečnostnej rady SR pre prácu orgánov činných v trestnom konaní považuje Remišová za nepochopenie toho, na čo má rada slúžiť.

„To môžeme rovno zrušiť ústavu a nech nám tu vládnu nejaké klanové štruktúry alebo gangy,“ zdôraznila. Zároveň skonštatovala, že sa na takej bezpečnostnej rade nezúčastní.

Fico útočí na právny štát

Remišová odsúdila aj osočovanie prokurátorov špeciálnej prokuratúry zo strany predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica a jeho vyjadrenia o tom, že jeden zo sudcov Najvyššieho súdu SR bude musieť odísť z justície „len z dôvodu, že sa Ficovi nepáči jeho rozhodovanie“. Považuje to za bezprecentný útok na právny štát.

„Fico pokračuje v kolúznom konaní, keď sa v televízii v priamom prenose vyhráža všetkým sudcom a prokurátorom, ktorí rozhodujú ináč, ako si predstavuje. Teraz v diskusii s Borisom Kollárom je veľký frajer, pretože ho parlament na čele s Borisom Kollárom podržal,“ uzavrela Remišová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárEduard HegerVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Bezpečnostná rada SRNAKA Národná kriminálna agentúraNS Najvyšší súd SR