Musk už nie je najbohatším človekom na svete, rebríček vedie Arnault so 188 miliardami

Elon Musk
Americký podnikateľ a vynálezca Elon Musk. Foto: archívne, SITA/AP

Elon Musk už nie je najbohatším človekom na svete. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že sa tak stalo v dôsledku prudkého poklesu hodnoty jeho akcií v automobilke Tesla v tomto roku.

Arnault je riaditeľom LVMH

Rodáka z juhoafrickej Pretórie na prvej priečke vystriedal francúzsky podnikateľ Bernard Arnault, ktorý je generálnym riaditeľom skupiny luxusných značiek LVMH.

Musk je generálny riaditeľ a najväčší akcionár výrobcu elektromobilov Tesla, s podielom asi 14 % a v októbri uzavrel prevzatie sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter za 44 miliárd dolárov.

Magazín Forbes v súčasnosti odhaduje Muskov majetok na zhruba 178 miliárd dolárov, zatiaľ čo hodnota majetku Bernarda Arnaulta je asi 188 miliárd dolárov.

Poškodila akciám Tesly kúpa Twitteru?

Negatívny vplyv na akcie Tesly mali rozpory okolo kúpy Twitteru, ktorú Musk ohlásil na jar, no v júli od nej odstúpil a napokon ju dokončil až po mesiacoch právnych naťahovačiek. Musk tiež predal akcie spoločnosti v hodnote miliárd dolárov, aby mu pomohli pokryť tento nákup, čo pomohlo zatlačiť akcie nižšie.

BBC tiež pripomína, že investorov znepokojujú aj obavy, že by sa mohol spomaliť záujem o elektrické autá od Tesly, keďže sa oslabuje ekonomika, rastúce náklady na pôžičky odrádzajú kupcov a ďalšie spoločnosti posilňujú svoju ponuku elektromobilov.

Automobilku zasiahli aj servisné zvolávky či vládne preverovanie viacerých nehôd a autonómneho riadenia Tesiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bernard ArnaultElon Musk
Firmy a inštitúcie TeslaTwitter