Egyptské pyramídy vraj s Messim ani nehli, tváril sa ako idiot, vyhlásil jeho sprievodca

Lionel Messi
Lionel Messi, Foto: archívne, SITA/AP

KÁHIRA 8. marca (WebNoviny.sk) – O futbalovej genialite Lionela Messiho niet pochýb, ale s jeho znalosťami o histórii to bude asi slabšie. Presvedčil sa o tom jeden z najuznávanejších egyptských archeológov Záhí Hawáss, ktorý mal tú česť sprevádzať argentínsku hviezdu FC Barcelona po starovekých pamiatkach v Gíze.

Messi počas februárového pobytu v Egypte prejavil záujem vidieť slávne pyramídy, ale zostalo iba pri záujme, čo zjavne urazilo Hawássovu profesionálnu pýchu.

„Prepáčte mi ten výraz, ale Messi je idiot. Vysvetľoval som mu význam pamiatok a na jeho tvári som nevidel žiadnu reakciu. Hovoril som mu o veciach, ktoré by pohli aj skalou, ale on sa tváril ako idiot,“ vyhlásil Hawáss v televíznom rozhovore, keď ho vyzvali, aby porovnal svoje skúsenosti s Messim a hollywoodskym hercom Willom Smithom, ktorý zavítal do krajiny pyramíd začiatkom marca.

V utorok sa Hawáss za svoje vyjadrenie ospravedlnil, v telefonickom rozhovore pre televíznu šou údajne chcel poukázať na neschopnosť tlmočníka.

„Lionelovi Messimu a jeho priaznivcom sa ospravedlňujem za nedorozumenie. Krátke telefonické rozhovory neposkytujú priestor na dostatočné vysvetlenie všetkých súvislostí. Potom z toho pramení nepochopenie,“ vyhlásil profesor známy svojím klobúkom v štýle Indiana Jonesa a dodal, že by rád Messiho pozval na prehliadku hrobky faraóna Tutanchamóna v Luxore.

Hawáss navyše tvrdí, že je veľký fanúšik argentínskej futbalovej reprezentácie a nenechá si ujsť žiaden Messiho zápas.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lionel Messi