Dzurindova strana Modrí – Európske Slovensko je zaregistrovaná, medzi ciele patrí aj zabrániť návratu Fica k moci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
MODRÁ KOALÍCIA: Predstavila nový politický projekt
Mikuláš Dzurinda počas tlačového brífingu predstaviteľov Modrej koalície na tému: Predstavenie nového politického projektu. Bratislava 27. január 2023. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Strana Modrí – Európske Slovensko je už v registri politických strán a politických hnutí. Ministerstvo vnútra ju zaregistrovalo v stredu. Nový politický subjekt Mikuláša Dzurindu vyzbieral za štyri týždne viac než 12 800 podpisov.

Potreba novej strany

Cieľom strany je zabrániť návratu Roberta Fica (Smer-SD) k moci, ale tiež priniesť pozitívnu zmenu a nie kontinuitu súčasného vládnutia.

Mikuláš Dzurinda koncom marca zdôvodnil potrebu zakladania novej strany tým, že potrebujú získať kredibilitu na to, aby mohli rokovať s prípadnými partnermi.

Vlastná právna subjektivita

Myšlienka spájania politických síl je podľa neho stále živá a potrebná, no Modrí pochopili, že potrebujú vlastnú právnu subjektivitu.

Strana deklaruje jasný stredopravý politický kurz. „Sme liberálno-konzervatívnou stranou ľudí s moderným myslením. V kultúrno-etických otázkach sa pridržiavame tradícií, umiernenosti a stredu. Ako strana sa nevenujeme témam, ktoré sa výsostne týkajú svedomia človeka, jeho náboženského presvedčenia alebo svetonázoru,“ uvádzajú o sebe Modrí na svojom webe.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mikuláš DzurindaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Modrí - Európske SlovenskoSMER-SD