Druhá vo Svetovom pohári? Neverím, vraví Petra Vlhová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa raduje v cieli utorňajšieho slalomu, v ktorom obsadila fantastické tretie miesto. Lienz, 29. december 2015. Foto: SITA/AP

LIENZ 29. decembra (WebNoviny.sk) – Vstup Petry Vlhovej na vrcholnú slalomovú scénu v tejto sezóne možno označiť prívlastkom raketový. Mesiac a jeden deň jej stačil na to, aby sa zo štartového čísla 46 v úvodnom slalome sezóny v americkom Aspene vyšvihla na druhú priečku v priebežnom hodnotení najtočivejšej disciplíny. V štartovnej listine slalomu vo Svetovom pohári (WCSL) už je desiata a len tri priečky ju delia od prieniku do elitnej žrebovacej skupiny v disciplíne krátkych oblúkov.

Vlhovej skok do elity mal takýto priebeh: v prvom z dvojice aspenských slalomov skončila jedenásta, v druhom (náhrada za neuskutočnené Levi) už bola siedma, o dva týždne neskôrvo švédskom Aare senzačne zvíťazila a teraz v rakúskom Lienzi potvrdila skvelú formu treťou priečkou. A to ešte ako sama priznala, nebola v utorkových pretekoch stopercentne fit, a pred najbližším slalomom v Santa Caterine (5. januára) sa potrebuje preliečiť.

„Ak by mi niekto pred sezónou povedal, že po štyroch slalomoch budem druhá vo Svetovom pohári, neuverila by som tomu. Je to ako zo sna, čo sa deje. Stále som si však verila, že na to mám, lebo pravidelne tvrdo pracujem na sebe. A verím, že sa ešte ďalej môžem zlepšovať,“ uviedla Petra Vlhová pre agentúru SITA.

Petra Vlhová a jej 8 bodovaných priečok vo Svetovom pohári v slalome (2012 – 2015):

1. miesto: Aare (Švéd.) 2015 / december

3. miesto: Lienz (Rak.) 2015 / december

7. miesto: Aspen (USA) 2015 / november

11. miesto: Aspen (USA) 2015 / november

11. miesto: Semmering (Rak.) 2012 / december

17. miesto: Flachau (Rak.) 2015 / január

18. miesto: Kühtai in Tirol (Rak.) 2014 / december

24. miesto: Aare (Švéd.) 2015 / marec

Tréner Ivan Iľanovský oceňuje veľký progres svojej zverenkyne, ale jedným dychom dodáva, že sezóna je dlhá a odpočet sa bude robiť až na jej konci. „Každé umiestnenie v prvej desiatke je skvelé a do tretieho miesta to je výborné. Špička je však vyrovnaná. Vo Svetovom pohári musí všetko v daný okamih sadnúť, aby sa dosiahlo pódium. Verím, že tieto skvelé výsledky spoločne s Peťou ustojíme, treba nám pracovať ďalej,“ vravel Iľanovský ešte po víťazstve Aare.

Súčasný pohľad na slalomové poradie hodnotenia Svetového pohára je z pohľadu slovenského alpského lyžovania fantastický. Prvá je síce Švédka Frida Hansdotterová, ale dve ženy v najlepšej šestke má zásluhou Vlhovej a Velez-Zuzulovej iba Slovensko. „Užívame si to, ale treba sa pozerať dopredu. Dobré výsledky treba neustále potvrdzovať,“ dodala Vlhová.

Najčerstvejší úspech Petry Vlhovej ocenil aj minister obrany SR Martin Glváč. Ten nezabudol ani na 6. miesto jej oddielovej kolegyne Veroniky Velez-Zuzulovej.

„Petra Vlhová dnes opäť vynikajúco reprezentovala Slovenskú republiku a Duklu. Svojím fantastickým výkonom potvrdila, že jej talent ju predurčuje byť vo svetovej slalomárskej špičke. Srdečne Petre gratulujem k ďalšiemu skvelému umiestneniu vo Svetovom pohári. Takisto blahoželám aj Veronike Velez-Zuzulovej k výbornému šiestemu miestu. Pevne verím, že budú aj naďalej úspešné,“ uviedol minister obrany Martin Glváč, ktorého reakciu zaslala agentúre SITA hovorkyňa MO SR Martina Balleková.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin GlváčPetra Vlhová