Divák hodil do Bolta fľašu, zbila ho bronzová džudistka

Usain Bolt
Letiaca fľaša na šprintérov pred finále stovky na olympiáde v Londýne. Foto: blog.sfgate.com

LONDÝN 6. augusta (WEBNOVINY) – Londýnska polícia zadržala muža, ktorý pred štartom finále behu na 100 m mužov hodil fľašu smerom k Usainovi Boltovi a ďalším aktérom absolútneho vrcholu nedeľňajšieho atletického programu v rámci Hier XXX. olympiády.

Podľa hovorcu polície narušiteľ najskôr spustil spŕšku nadávok a potom ho videli, ako hádže fľašu, ktorá pristála na dráhe za šprintérmi vo chvíli, keď im štartér dal pokyn, aby sa pripravili v blokoch.

Diváka ihneď zaistili pre podozrenie z verejného ohrozovania a predviedli ho na policajnú stanicu.

Ako uviedla agentúra Reuters, ešte pred príchodom polície pocítil muž silu holandskej bronzovej medailistky v džude Edith Boschovej, ktorá sedela v hľadisku za ním. „Udrela som ho do hlavy ešte pred zásahom polície,“ povedala Holanďanka.

Obrazom: Finále šprintu mužov na 100 m

Olympijské finále mužskej stovky na OH
Radosť Usaina Bolta po víťazstve v šprinte na 100 m. Foto: SITA/AP

Finále šprintu na 100 m, v ktorom zvíťazil Usain Bolt, pred Yohanom Blakeom, tretí dobehol Justin Gatlin. Foto: SITA/AP

Pri incidente sa nik nezranil, preteky sa uskutočnili bez narušenia. Novým olympijským rekordom 9,63 s v nich obhájil zlato z Pekingu Jamajčan Usain Bolt.

„Počul som o tom, ale nič som si nevšimol. Nemám rád násilie, preto mi je ľúto, že sa niečo také stalo,“ nedal si pokaziť dobrú náladu najrýchlejší človek planéty.